کد خبر: ۴۷۹۰۰۶
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۲
سناتور گراهام:

یکی از سناتورهای بانفوذ آمریکایی تاکید کرد، از دونالد ترامپ می‌خواهد تا با رهبران پاکستان و افغانستان دیدار کرده و با همراهی آنها طرحی برای خاتمه جنگ ۱۷ ساله افغانستان بیابد.

گراهام

به گزارش شفاف، سناتور لیندسی گراهام، از نمایندگان جمهوری‌خواه آمریکایی است که پیشتر گفته بود مذاکرات صلح افغانستان باید شامل طالبان هم باشد و موجی از انتقادات را به راه انداخته بود. او پس از دیدار با عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان در کنفرانسی خبری در اسلام‌آباد شرکت کرد.

گراهام درباره دیدار دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا و عمران خان گفت: معتقدم اگر آنها دیدار کنند خوب با یکدیگر کنار می‌آیند چرا که شخصیت‌های مشابهی دارند. جنگ افغانستان از طریق سازش به پایان خواهد رسید اما هیچ کدام از مذاکرات نباید شامل داعش یا القاعده باشد.

او همچنین تاکید کرد، از واشنگتن می‌خواهد تا به توافق تجارت آزاد با پاکستان دست یابد؛ پیشنهادی که می‌تواند برای اسلام‌آباد تعیین‌کننده باشد.  

اظهارات او اندکی پس از آن مطرح شد که زلمای خلیل‌زاد، نماینده آمریکا در امور صلح آمریکا به سفر چهار روزه به پاکستان خاتمه داد و طی این سفر با عمران خان و ژنرال قمر جاوید بجوا، رئیس ارتش پاکستان ملاقات داشت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: