کد خبر: ۴۷۹۴۲۱
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۹
براساس اعلام مرکز آمار:

مرکز آمار نرخ تورم کل کشور در دی ماه امسال را ۲۰.۶ درصد اعلام کرد.بر پایه این گزارش نرخ تورم در دهک‌های مختلف هزینه‌ای در بازه ۱۹.۶ درصد برای دهک اول تا ۲۲.۳ درصد برای دهک دهم نوسان دارد.

به‌گزارش شفاف، به نقل از مرکز آمار، تورم «خدمات تعمیر وسایل نقلیه موتوری، موتور سیکلت و کالا‌های شخصی و خانگی» پاییز امسال برابر با ٣٧٩,٣ بود که نسبت به تابستان ١٣.٣ درصد افزایش یافت.

همچنین «خدمات هتل و رستوران» در این دوره زمانی ۴۲۹.۸ است که نسبت به فصل گذشته ۱۵.۳ درصد رشد کرد.

 

تورم «حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات» و «واسطه گری‌های مالی (بیمه)» پاییز امسال به ترتیب ۳۶۸.۲ و ۲۹۸.۴ است که نسبت به تابستان ۹ و ۱.۸ درصد افزایش یافت.

براساس این گزارش «خدمات مستغلات، اجاره و فعالیت‌های کسب و کار» در این دوره زمانی ۲۲۸ است که در مقایسه با فصل گذشته ۵.۹ درصد بیشتر شد.

شاخص گروه «خدمات آموزش» ۳۰۵.۵ است که نسبت به فصل گذشته ۱۵ درصد رشد را ثبت کرد.

تورم «خدمات بهداشت و مددکاری اجتماعی» در پاییز امسال ۴۴۰.۷ است و شاخص گروه «خدمات سایر فعالیت‌های خدمات عمومی، اجتماعی و شخصی» ۳۲۵.۹ درصد برآورد شد که به ترتیب ۶ و ۶.۵ درصد افزایش یافت.

بررسی جداول آماری نشان می‌دهد که تورم بخش خدمات کل کشور بر مبنای ۱۰۰=۱۳۹۰ در هفت سال گذشته نشان می‌دهد بیشترین درصد تغییرات با ۲۴ درصد مربوط به سال ۱۳۹۲ بود که متوسط قیمت تولیدکننده در این سال ۱۵۱.۶ ثبت شد.

بخش‌های خدمات مشتمل بر «تعمیر وسایل نقلیه موتوری، موتور سیکلت و کالا‌های شخصی و خانگی»، «هتل و رستوران»، «حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات»، «واسطه گری‌های مالی (بیمه)»، «مستغلات، اجاره و فعالیت‌های کسب و کار»، «آموزش»، «بهداشت و مددکاری اجتماعی» و «سایر فعالیت‌های خدمات عمومی، اجتماعی و شخصی» است که به صورت سالیانه و فصلی منتشر می‌شود.

 تورم ۲۰.۶ درصدی مصرف کننده در ۱۲ ماهه منتهی به دی

همچنین مرکز آمار نرخ تورم کل کشور در دی ماه امسال را ۲۰.۶ درصد اعلام کرد.

بر پایه این گزارش نرخ تورم در دهک‌های مختلف هزینه‌ای در بازه ۱۹.۶ درصد برای دهک اول تا ۲۲.۳ درصد برای دهک دهم نوسان دارد.

محدوده تغییرات تورم دوازده ماهه در گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» بین ۲۵.۶ درصد برای دهک اول تا ۲۸.۳ درصد برای دهک دهم است.

همچنین در گروه عمده «کالا‌های غیرخوراکی و خدمات» بین ۱۴.۹ درصد برای دهک اول تا ۲۰.۹ درصد برای دهک دهم است.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: