کد خبر: ۴۷۹۸۴۳
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰
آیت الله جنتی در حرم امام(ره)

رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه امام معجزه اش این بود که اسلام را عزیز کرد، گفت: امام بالاترین سیاستمدار بود و سیاستمداران کهنه کار غرب نتوانستند سیاست امام را بشکنند چراکه برنامه های دشمن را پیش بینی می‌کرد.

به گزارش شفاف، آیت الله احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری صبح امروز در مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد ورود تاریخی حضرت امام(ره) به میهن اسلامی، اظهار داشت: باب جهاد و شهادت از عاشورای حسینی بسته شده بود و امام این در بسته شده را پس از ۱۳۰۰سال بدست توانای خود باز کرد.

وی با بیان اینکه امام کاری کرد که در تاریخ بی سابقه است و نظیری برای آن نمی شود پیدا کرد، گفت: غربی ها اسلام را موجب عقب ماندگی می دانستند و خود مسلمانان هم می گفتند باید به دنبال غرب حرکت کنیم تا عزیز و قدرتمند شویم چون اسلام به درد زندگی نمی خورد و مال ۱۴۰۰ سال قبل است.

آیت الله جنتی با بیان اینکه امام معجزه اش این بود که اسلام را عزیز کرد و به مسلمانان نشان داد برای عزت و قدرت و رفاه به اسلام بپیوندید و مثل حسین(ع) از ذلت بپرهیزید، تصریح کرد: مردم ما هم دعوت امام را لبیک گفتند و گفتند می میریم ولی ذلت نمی پذیریم و هیهات من الذله شعار مستضعفین و پابرهنگان شد.

وی با تاکید بر اینکه امام این باور را به مردم رساند که اسلام می تواند مدیریت و حکومت کند، اظهار داشت: چهل سال از پیروزی انقلاب می گذرد و در این ۴۰سال تمام دنیا تلاش کردند این حکومت را بشکنند. حکومت اسلامی برای کشورهای دنیا نامفهوم بود و همه می گفتند از این خبرها نیست که اسلام قدرت نظامی،سیاسی و اجتماعی باشد و همه اروپا آمریکا و متحد بودند که اسلام ادامه یافتنی نیست و بعد از چند سال شکست خواهد خورد.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان تمام تلاش خود را برای شکستن قدرت اسلام بکار گرفته اند، گفت: هیچ کس باور نمی کرد در مقابل دشمن در جنگ تحمیلی دوام بیاوریم ولی این قدرت ۸ سال ایستاد و بسیجی و عاشق شهادت تحویل داد و انقلاب اسلامی انسان ساخت.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه امام کار پیغمبر(ص)، علی(ع) و حسین(ع) را انجام داد، گفت: هرچه می توانید ائمه و پیامبر را بشناسید، امام خمینی را هم بشناسید. امام بالاترین سیاستمدار بود و سیاستمداران کهنه کار غرب نتوانستند سیاست امام را بشکنند چراکه برنامه های دشمن را پیش بینی می‌کرد.

وی با بیان اینکه امام اداره مملکت را به مسئولین می داد،گفت: مقامات بالای ما به امام مراجعه می کردند و ایشان گره گشایی می کرد.

آیت الله جنتی تاکید کرد: آثار امام را بخوانید چون این آثار برای همیشه زنده است و وصیتنامه امام برای همه اقشار جامعه نصیحت است و کهنه شدنی نیست.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار