کد خبر: ۴۸۰۰۵۵
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۱

 

اگر چه در نیمه‌ زمستان قرار داریم و تا زمان سفرهای نوروزی فرصت باقیست؛ اما با توجه به این موضوع که از ابتدای اسفند ماه رزرو ویلا شمال، اقامتگاه و بوم‌گردی برای سفرهای نوروزی آغاز می‌شود، بیشتر افرادی که قصد سفر دارند از بهمن ماه برای رزرو اقدام می‌کنند.

همچنین با توجه اینکه شهرهای شمالی کشور یکی از پرسفرترین مقاصد گردشگری در ایام نوروز است، بیشتر افراد از اواسط بهمن ماه برای رزرو ویلا در شمال اقدام می‌کنند.

اما هنگام رزرو هتل بهتر است که به نکاتی توجه کنیم تا دچار دردسر نشویم. به عنوان مثال بی‌توجهی به مسایلی چون، موقعیت قرارگیری ویلا، تعداد اتاق‌ها، سیستم گرمایشی و سرمایشی ویلا، امنیت ویلا، دوری و نزدیکی به دریا یا جنگل و...، حضور یا عدم حضور مالک در ویلا و... از مسایلی است که باید قبل از رزرو ویلا در هر شهری در مورد آن تحقیق و بررسی شود.

در مطلب امروز ما به این موضوع پرداخته‌ایم؛ پس اگر قصد رزرو ویلا در شهرهای شمالی کشور را دارید با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

 

بی توجهی به سیستم گرمایشی و سرمایشی ویلا

با توجه به اینکه در حال حاضر در فصل زمستان قرار داریم، برای اجاره ویلا در شمال، جنوب یا هر شهر دیگری باید به سیستم گرمایشی ویلا توجه کنید. قبل از انتخاب ویلا، دقت کنید که سیستم گرمایشی ویلا، شومینه، شوفاژ یا پکیج است و آن را با متراژ ویلا مقایسه کنید تا از کارآمد بودن آن اطمینان کسب کنید. همچنین در فصول گرم سال همین دقت را باید در مورد سیستم سرمایشی داشته9 باشید.

 

عدم بررسی موقعیت قرارگیری ویلا

برای رزرو ویلا در هر شهری به موقعیت قرارگیری ویلا و دوری و نزدیکی آن به دریا، جنگل، مراکز خرید و ... توجه کنید. به عنوان مثال توجه کنید که ویلا در نزدیکی سیستم فاضلاب شهری، زمین‌های متروکه و ... نباشد. ممکن است در آدرسی که برای ویلا ثبت می‌شود، میزان دوری و نزدیکی آن به شهر و مراکز مورد نیاز مشخص نشده باشد؛ توصیه می‌کنیم ابتدا موقعیت ویلا را از روی نقشه جستجو و سپس برای رزرو اقدام کنید.

 

بی‌توجهی به امنیت ویلا

مهمترین موضوع برای افرادی که برای رزرو ویلا در شهرهای مختلف کشور اقدام می‌کنند، امنیت ویلا است. به همین دلیل دقت کنید که ویلا در نقاط دور افتاده و پرت واقع نشده باشد و امکانات امنیتی در آن رعایت شده باشد. وجود امکاناتی چون حصار و حفاظ‌های امنیتی یا در مواردی دوربین امنیتی و دزدگیر الزامیست.

 

ویلا با مالک یا بی‌مالک

برخی از مالکان ویلا ترجیح می‌دهند که در طبقه بالا و یا حتی یکی از اتاق‌های ویلا اقامت داشته باشند که این موضوع به مذاق برخی از مسافران خوش نمی‌آید. پس قبل از انتخاب ویلا، حتما این مورد را بررسی کنید.

 

بی‌دقتی در پرداخت هزینه

برای برخی از ما پیش آمده است که هنگام واریز هزینه رزرو ویلا از سایت‌های اینترنتی، یک صفر کم یا زیاد گذاشته و یا در شرایطی که عملیات پرداخت انجام نشده است به دلیل بی توجهی ما به این موضوع، ویلا را رزرو شده در نظر گرفته‌ایم. در حالیکه به دلیل عدم پرداخت هزینه، ویلا رزرو نشده است. توصیه می‌کنیم که قبل از اینکه عازم سفر شوید، رسید رزرو ویلا را بررسی کنید و همراه داشته باشید. اگر هم ویلای خود را در سراسر ایران از طریق سامانه اینترنتی رزرو ویلا و اقامتگاه جاباما رزرو کرده‌اید در صورت بروز مشکلاتی از این قبیل با کال‌سنتر جاباما تماس بگیرید. مرکز پشتیبانی جاباما به صورت 24 ساعته پاسخگوی سوالات و مشکلات احتمالی شماست.

پس اگر قصد رزرو ویلا اجاره‌ای شمال و ... را دارید، قبل از رزو، تمام جوانب را بسنجید و با دقت ویلا و اقامتگاه را انتخاب کنید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار