کد خبر: ۴۸۰۱۶۵
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۸

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از انتقال 21 نفر از متاثران سیل و آبگرفتگی از جمله زنان، کودکان و سالمندان در خوزستان به مناطق امن و خالی از خطر خبر داد.

به گزارش شفاف، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از انتقال 21 نفر از متاثران سیل و آبگرفتگی از جمله زنان، کودکان و سالمندان در خوزستان به مناطق امن و خالی از خطر خبر داد.

مرتضی سلیمی با اعلام گزارش عملیات برف و کولاک و سیل و آبگرفتگی از ١٣ تا ١6 بهمن، اظهار داشت: ٩5 شهر، روستا و مسیرهای کوهستانی در ١٨ استان آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، تهران، خراسان‌های جنوبی، رضوی و شمالی، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، کردستان، کرمانشاه، گلستان، گیلان، مازندران و هرمزگان درگیر برف و کولاک و سیل و آبگرفتگی بوده‌ اند و امدادگران خدمات لازم را به هموطنان ارائه کردند.

وی توضیح داد: در 72 ساعت گذشته امدادگران و نجاتگران هلال احمر توانستند به 5 هزار و ٧٧٠ نفر از هموطنان در ٩5 شهر، روستا و مسیر کوهستانی امدادرسانی کنند که5٩١ نفر از هموطنان به همت عوامل امدادی هلال احمر از خدمات اسکان اضطراری و موقت بهره شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: در سه روز گذشته و با تلاش نیروهای امدادی هلال احمر 4٣٢ دستگاه خودرو از برف و ٨ دستگاه خودرو از مسیر سیلاب رهاسازی شدند که این خدمات با تلاش ١6١ تیم عملیاتی شامل 55١ امدادگر و نجاتگر به هموطنان ارائه شد؛ به علاوه 6 مصدوم نیز به مراکز درمانی منتقل و ٨ نفر هم از خدمات درمان امداد و کمک های اولیه به صورت سرپایی در محل وقوع حوادث بهره مند شدند.

سلیمی گفت: با تلاش نیروهای امدادرسان هلال احمر آب از ٣٠ واحد مسکونی در مناطق متاثر از سیل و آبگرفتگی تخلیه شد و ٧٠ دستگاه چادر، 5٢٠ تخته پتو، ١٣٠ تخته موکت، ١٩٣ بسته غذایی، ٣٣5 کیلوگرم نایلون، ٣65 قوطی کنسرو در میان متاثران از برف و کولاک، طوفان و سیل و آبگرفتگی توزیع شد.

وی تصریح کرد: عملیات امدادرسانی در خراسان جنوبی و شمالی، سمنان، سیستان و بلوچستان، مازندران و هرمزگان ادامه دارد.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: