کد خبر: ۴۸۰۱۶۷
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۲

عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضایی مجلس جزئیات جلسه اعضای این کمیسیون با معاون پارلماین دیوان محاسبات را تشریح کرد.

به گزارش شفاف، یحیی کمالی‌پور عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه عصر امروز(دوشنبه 15 بهمن) این کمیسیون، گفت:معاون پارلمانی دیوان محاسبات میهمان اعضای کمیسیون بود که گزارشی از عملکرد دیوان به اعضای کمیسیون ارائه کرد.

وی با بیان اینکه معاون پارلمانی دیوان محاسبات در این جلسه گزارشی از پرونده‌هایی که دیوان به آنها رسیدگی کرده به اعضای کمیسیون ارائه کرد، اظهار داشت:وی عنوان کرد که در حوزه بیمه، اراضی و خصوصی‌سازی مشکلات وجود دارد و انحرافاتی از قانون وجود دارد که باید به آن رسیدگی شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضایی مجلس در همین زمینه ادامه داد: معاون پارلمانی دیوان همچنین گفت، از لا به‌لای قوانینی که وجود دارد امکان سوء استفاده وجود دارد و باید جلو سوء استفاده گرفته شود.

کمالی‌پور با تاکید بر اینکه در این جلسه همچنین گزارشی از عملکرد دیوان در حوزه حسابرسی مباحثی مطرح شد، ادامه داد:معاون پارلمانی دیوان محاسبات اظهار کرد که چندین هزار میلیارد تومان از اموال بیت ‌المال از کشور خارج شده و یا به دلیل محکومیت ایران در دادگاه‌ها، در خارج از کشور بلوکه شده و متاسفانه ما متولی در دعاوی بین المللی برای پیگیری منافع کشور نداریم.

کمالی تصریح کرد: در این جلسه مطرح شد که دیوان محاسبات گزارش پرونده‌های مرتبط با هر کمیسیون تخصصی مجلس را به آنها ارائه دهد و از طرفی هم دادستان دیوان نظارت بیشتری در حوزه پیشگیری از این انحرفات و تخلفات داشته باشد.نماینده مردم جیرفت در مجلس اضافه کرد: اعضای کمیسیون در این جلسه پیشنهاد دادند که سامانه‌ای هوشمند با محوریت دیوان محاسبات برای حفاظت از بیت المال ایجاد شود.

 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار