کد خبر: ۴۸۰۱۷۴
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۷

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با تاکید بر اینکه در هیچ جای دنیا، تفاوت درآمدی پزشکان با سایر اقشار جامعه به اندازه ایران نیست، گفت: ما معتقدیم پزشکان دلسوز که به سوگندنامه خود استوار هستند از پرداخت مالیات استقبال می‌کنند.

به گزارش شفاف، علی وقف‌چی عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با باشگاه خبری توانا خبرگزاری فارس، درباره مصوبات این کمیسیون درباره مالیات پزشکان گفت: دریافت مالیات به ایجاد منابع جدید درآمدی، عدالت اجتماعی و آبادانی کشور کمک می‌کند. در وضعیت فعلی باید رویکرد خود را تغییر دهیم. در کشورهای توسعه یافته اتکاء به منابع مالیاتی بسیار زیاد است.

وی ادامه داد: در هیچ جای دنیا، تفاوت درآمدی پزشکان با سایر اقشار جامعه به اندازه ایران نیست. گزارش‌های موثقی به ما رسیده است که در بعضی از مراکز استان‌ها پزشکان متخصص بیش از 350 میلیون تومان در ماه درآمد دارند. این درحالی است که میانگین درآمدی سایر اقشار جامعه 1 میلیون و 200 هزار تومان است.

وقف‌چی با بیان اینکه پزشکان واقعی و دلسوز نسبت به پرداخت مالیات اعتراضی ندارند گفت: ما معتقدیم پزشکان دلسوز که به سوگندنامه خود استوار هستند از پرداخت مالیات استقبال می‌کنند.

وی افزود: پزشکان با هزینه‌های بیت المال تحصیل کرده‌اند و موظف هستند مالیات خود را به بیت المال پرداخت کنند. امیدواریم پزشکان اخلاق و وجدان را در نظر گیرند، چراکه در غیر این صورت، پرداخت مالیات توفیق اجباری برای آن‌ها خواهد شد.

به گزارش شفاف، کمیسیون تلفیق مجلس در راستای مقابله با فرار مالیاتی و در قالب دو بند الحاقی به تبصره ۶ لایحه بودجه ۹۸، پزشکان را ملزم به استفاده از پایانه فروشگاهی (دستگاه پوز) و مراکز درمانی را ملزم به پرداخت ۱۰ درصد دستمزد پزشکان به حساب سازمان امور مالیاتی کشور بابت علی الحساب مالیات کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: