کد خبر: ۴۸۰۲۶۲
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۵

رئیس کمیته امداد استان قم گفت: میزان کمک‌های مردم استان به کمیته امداد در سال جاری حدود 35 میلیارد تومان و عمدتا به صورت پول نقد بوده است.

به گزارش شفاف، اکبر میرشکار شامگاه سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان قم در نمایشگاه 40 سال شکوه خدمت در مصلای قدس با اشاره به سابقه کمیته امداد اظهار کرد: این نهاد 22 روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی برای رفع فقر و محرومیت به دستور امام خمینی(ره) تاسیس شد.

وی ادامه داد: کمیته امداد با ایجاد اشتغال برای مددجویان خود، تعداد زیادی از این افراد را در استان قم توانمند کرده و خدمت بیمه درمانی جزو خدمات دیگر کمیته امداد به مددجویان است.

مدیرکل کمیته امداد استان قم افزود: این نهاد در استان به صورت بلاعوض بیش از دو هزار و 600 مسکن برای مددجویان خریداری یا احداث کرده است.

میرشکار 10 درصد از زوج‌های جوان در استان قم را مددجوی کمیته امداد دانست و تصریح کرد: این نهاد کمک‌های بلاعوضی را به مددجویان خود برای خرید جهیزیه و آغاز زندگی مشترک پرداخت می‌کند.

وی ادامه داد: چهار هزار دانش آموز و 700 دانشجو در استان قم از خدمات تحصیلی کمیته امداد استفاده می‌کنند، همچنین 55 هزار نفر از مددجویان کمیته امداد طی سال‌های گذشته به صورت رایگان به سفر مشهد مقدس اعزام شدند.

مدیرکل کمیته امداد استان قم افزود: در وضعیت کنونی 20 هزار و 300 خانوار در استان از کمیته امداد مستمری دریافت می‌کنند که حدود 3 درصد جمعیت قم را تشکل می‌دهند، 40 هزار نفر از مردم استان مددجوی کمیته امداد استان هستند که از این نهاد 28 نوع خدمت دریافت می‌کنند.

میرشکار با اشاره به وام‌های ازدواج کمیته امداد اظهار کرد: در سال جاری 800 نفر در استان از تسهیلات کمیته امداد برای ازدواج استفاده کردند، هر دختر مددجوی کمیته امداد پنج میلیون تومان تسهیلات بلاعوض و پنج میلیون وام برای خرید جهیزیه دریافت می‌کند.

وی ادامه داد: میزان کمک‌های مردم استان قم به کمیته امداد در سال جاری حدود 35 میلیارد تومان و عمدتا به صورت پول نقد بود، البته میزان هزینه کل خدمات این نهاد در استان در سال جاری تاکنون به 96 میلیارد تومان رسیده است.

منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: