کد خبر: ۴۸۰۳۰۶
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۸
لاریجانی:

دبیر ستاد حقوق بشر گفت:امیدواریم اروپا به یک مجمع بین المللی عادلانه برای رعایت حقوق همه ملت‌ها تبدیل شود.

به گزارش شفاف، اوگوچی دانیلز هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد در تهران عصر امروز (چهارشنبه) با محمد جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر دیدار کرد.

در این دیدار زمینه‌های همکاری مختلف مورد بررسی قرار گرفت و خانم دانیلز از نشست تخصصی مشترکی که در آینده نزدیک بین دفتر کمیسر عالی حقوق بشر با ستاد حقوق بشر برگزار خواهد شد، استقبال کرد و اظهار داشت: «اذعان می‌کنم از وقتی که به ایران آمدم، متوجّه شدم آنچه از ایران قبلا می‌دانستم با آنچه که در حال حاضر می‌بینم بسیار متفاوت است.»

هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد در تهران در این دیدار از پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران در زمینه رعایت حقوق نوجوانان، تصویب قانون مجازات اسلامی و اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر و همچنین در مورد رعایت حقوق معلولین در کشورمان تقدیر به عمل آورد.

دبیر ستاد حقوق بشر نیز پیرامون تحولات و پیشرفت‌های کشور و توجّه ویژه اسلام به حقوق نوجوانان و حقوق زنان و نیز اقدامات کشور در زمینه بررسی دوره‌ای جهانی (یو. پی. آر) مطالبی را بیان داشت.

محمد جواد لاریجانی اظهار امیدواری کرد که سازمان ملل از سیطره دولت‌هایی مثل آمریکا، اروپایی که رکورد بسیار بدی هم در امر حقوق بشر دارند رها شده و به یک مجمع بین المللی عادلانه برای رعایت حقوق همه ملت‌ها تبدیل شود و به همه ملت‌ها این امکان داده شود که در تحولات سازمان ملل مشارکت داشته باشند و جهان شمولی را از حالت تحمیل به حالت تعاملات منصفانه و برابر تبدیل کنند.

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار