کد خبر: ۴۸۰۳۱۴
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۴

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان گفت: سیل‌های اخیر حدود 310 میلیارد تومان خسارت به بخش‌های مختلف در این استان وارد کرد.

به گزارش شفاف، غلامرضا آقامیرزایی عصر امروز در جلسه مشترک مدیریت بحرام و شورای مسکن روستایی لرستان اظهار داشت: در جریان سیل اخیر خرم‌آباد حدود 160 واحد تجاری آسیب دیدند.

وی افزود: در سال جاری دو بار شاهد وقوع سیل در لرستان بودیم که در در پی این حوادث 1451 واحد شهری نیازمند تعمیر شدند، 160 واحد شهری نیاز به بازسازی دارند،3100 واحد روستایی نیاز به بازسازی و 3840 واحد روستای دیگر نیز نیاز به تعمیر دارند.

مدیرکل مدیریت بحران خواستار افزایش تسهیلات کمک به آسیب‌دیدگان شد و گفت: با تسهیلات 12 میلیون تومانی و کمک بلاعوض 2 میلیون تومانی نه برای مراکز تجاری و نه برای منازل آسیب دیده نمی‌توان کار خاصی انجام داد و نمی‌توان حتی لوازم خانگی را تأمین کرد.

وی افزود: در سفر قبلی رئیس سازمان مدیریت بحران به لرستان مقرر شد 4 میلیارد تومان بابت هزینه‌های جاری به صورت تنخواه به حساب استان واریز شود که هنوز این رقم واریز نشده است.

آقامیرزایی به خسارت 310 میلیارد تومانی سیل به حوزه‌های مختلف لرستان اشاره و عنوان کرد: کل خسارت‌های وارد شده به استان در سیلاب اخیر در بخش زیرساخت 200 میلیارد تومان بوده و میزان خسارت در بخش کشاورزی نیز 101 میلیارد تومان بوده است.

به گفته این مسوول از 310 میلیارد تومان خسارتی که سیل اخیر به استان وارد کرد، 70 میلیارد تومان مربوط به خرم‌آباد بوده است.

وی افزود: با تلاش صورت گرفته در سیلاب‌های اخیر تلفات جانی نداشتیم و این در حالی بود که در سنوات گذشته در چنین حوادثی شاهد تلفات جانی بودیم.

منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار