کد خبر: ۴۸۰۴۴۴
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۴

خوان گوایدو، رهبر مخالفان ونزوئلا با ارسال نامه ای خطاب به ایتالیایی ها، خواستار موضع گیری رم علیه نیکلاس مادورو رئیس جمهوری این کشور شد.

به گزارش شفاف، گوایدو در نامه ای خطاب به ایتالیایی ها نوشت: ما با تعجب عمیق، دلایل سیاسی ایتالیا که موضعی روشن و قاطع علیه دیکتاتوری مادورو اتحاذ نمی کند را درک نمی کنیم و نمی فهمیم که چرا این کشور اروپایی که به ما نیز نزدیک است، با قدرت خواستار انتخابات ازاد تحت نظارت جامعه بین المللی و آزاد شدن کمک های بشردوستانه نمی شود. یقین دارم که ملت ایتالیا طرف ما ، طرف دموکراسی و آزادی و عدالت است.

در این نامه که از سوی یک هیات ونزوئلایی که در رم بسر می برد، منتشر شده است، گوایدو تاکید کرد که '59 کشور در جهان و پارلمان اروپا، شورای ملی ونزوئلا و من را به عنوان رییس جمهور موقت با وظیفه معین و محدود برای هدایت کشور به سوی انتخاباتی آزاد و دموکراتیک برسمیت شناخته اند.

ایتالیا یکی از معدود کشورهایی است که هنوز این مسیر را در ونزوئلا برسمیت نشناخته است و گوایدو خطاب به ایتالیایی ها اظهار داشت : ونزوئلا و ایتالیا ریشه های مشترک و عمیقی دارند و ونزوئلایی ها ایتالیایی ها را همواره برادر محسوب می کنند و دو میلیون ونزوئلایی نام خانوادگی ایتالیایی دارند. امروز به سبب دولتی نامشروع که از سوی جامعه بین المللی برسمیت شناخته نشده است در یک فاجعه انسانی بی سابقه قرار داریم. جامعه ایتالیایی ها در ونزوئلا قربانی این دیکتاتوری و قربانی گرسنگی و نبود دارو هستند. ما نیاز داریم که ایتالیا در کنار ما باشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار