کد خبر: ۴۸۰۵۹۰
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۹

سخنگوی نیروهای مسلح یمن از ثبت ۲۹۷ مورد نقض آتش‌بس توسط ائتلاف متجاوز سعودی در یمن خبر داد.

به گزارش شفاف، یحیی سریع سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن دیروز چهارشنبه از شهادت 8 ماهیگیر یمنی و زخمی شدن 7 تن دیگر در پی حملات جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی به جزیره "بضیع" در الحدیده خبر داد.

وی افزود: ائتلاف متجاوز سعودی و مزدورانش از پایبندی نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به آتش‌بس سوء استفاده و آتش‌بس در الحدیده را در سایه سکوت جامعه جهانی نقض می‌کنند و به جنایات فجیع خود علیه یمنی‌ها ادامه می‌دهند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت که ائتلاف متجاوز سعودی و مزدوران طی 48 ساعت گذشته 297 بار آتش‌بس را نقض کردند که این دلیل آشکار بر عدم توجه آنها به قطعنامه‌های سازمان ملل و تلاش‌های جامعه جهانی برای برقراری صلح در یمن است.

وی گفت: اگر جنایات ائتلاف متجاوز سعودی و مزدورانش و نقض آتش‌بس ادامه یابد صبر نیروهای یمنی طولانی نخواهد بود و موضعی قاطع در قبال این جنایات اتخاذ خواهند کرد.

سریع از نماینده ویژه سازمان ملل و رئیس تیم ناظران بین‌المللی خواست که به مسئولیت‌های خود مبنی بر توقف جنایات ائتلاف متجاوز سعودی و مزدورانش در الحدیده عمل و آنها را به‌عنوان طرفی که در مسیر اجرای توافق آتش‌بس کارشکنی می‌کند معرفی کنند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت که جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی طی ساعات گذشته 49 بار مناطق مختلف یمن را بمباران کردند.

وی افزود: نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن طی ساعات گذشته چندین عملیات مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی برای پیشروی در مناطق مختلف را در هم شکستند و خسارات سنگینی به آنها وارد ساختند.

این فرمانده یمنی همچنین گفت که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی در پاسخ به ادامه نقض آتش‌بس و تجاوزهای سعودی چندین عملیات علیه مزدوران انجام دادند که در پی این عملیات‌ها 71 مزدور مصدوم شدند و چندین خودروی نظامی و زرهی آنها منهدم شد.

 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار