کد خبر: ۴۸۰۶۰۴
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۵

سفرای کشورهای سوئد، نروژ و اتریش در تهران با انتشار بیانیه های جداگانه ای حمله دیروز به اتوبوس پرسنل سپاه در جاده خاش-زاهدان را محکوم کردند.

به گزارش شفاف، «اشتفان شولتس» سفیر اتریش در تهران نوشت: بیش از ۲۷ نفر در حمله تروریستی در سیستان و بلوچستان جان باختند. وی با محکومیت این اقدام نوشت: اتریش مراتب تسلیت خود را به خانواده قربانیان ابراز می دارد و برای مجروحان آرزوی سلامتی دارد.

همچنین «هلنا سنگلند» سفیر سوئد در تهران در صفحه توئیتر خود نوشت: حمله انتحاری که در استان جنوب شرقی ایران (سیستان و بلوچستان) رخ داد، نشان داد که هیچ کشوری از وحشت‌انگیزی‌های متعدد ناشی از افراطی گری و خشونت در امان نیست.

وی با اشاره به گروه موسوم به «جیش العدل» که مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است، از شمار بالای شهدا و مجروحان حادثه ابراز تاسف کرد.

«لارس نوردروم» سفیر نروژ نیز در پیامی توئیتری نوشت: خبری وحشتناک از حمله‌ای بزدلانه در منطقه مرزی ایران دریافت کرده‌ام، این بار در سیستان و بلوچستان. وی ادامه داد: قلب من با خانواده و دوستان حادثه دیدگان و مردم سوگوار ایران است.

گفتنی است یک دستگاه اتوبوس حامل رزمندگان غیور اسلام که پس از پایان ماموریت مرزبانی از منطقه، عازم موطن خود بودند، روز چهارشنبه در جاده خاش- زاهدان توسط خودروی انتحاری تروریست‌های تکفیری هدف حمله قرار گرفت و طی آن ۲۷ نفر از حافظان مرزهای میهن اسلامی به شهادت رسیده و ۱۳ نفر دیگر مجروح شدند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار