کد خبر: ۴۸۰۶۱۵
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۵

رشد چشمگیر گردشگری و توسعه آن آنقدر با سرعت انجام شد که تا سال قبل این حوزه چهارمین صنعت پولساز دنیا بود و امسال با توجه به تراکنشها و گردشهای وسیع به رتبه ی سوم رسیده است.

به گزارش شفاف، اقتصاد دیگر نمی تواند با فرمان نفتی به بقای خود ادامه دهد زیرا تجربه ی سالهای گذشته و تحریمهای بین المللی نشان داد که اگر روی اقتصاد تک قطبی سرمایه گذاری کلان صورت بگیرد نتیجه آن نگران کننده و همراه با ریسکهای بالاست. بسیاری از صنایع در صورت توجه درست به آنها و نیز تحلیل درست ظرفیتهایشان می توانند در این برهه کمک حال و دستگیر اقتصاد باشند.

هرساله تعداد زیادی توریست به قصد سفر به سایر کشورها خاک خود را ترک می کنند و با بازدید از مناطق گردشگری سایر کشورها علاوه بر درآمدزایی برای کشور مقصد سبب بالندگی صنعت گردشگری می شوند. در کهن ترین قاره دنیا مردم چین بیشترین هزینه را در حوزه ی توریست انجام می دهند که ار قضا رابطه ی بسیار دوستانه ای با کشورمان دارد. در حال حاضر مردم چین با هزینه بالغ بر ۲۵۸ میلیارد دلار ولخرج ترین کشور دنیا در حوزه ی گردشگری است و آلمان ، انگلیس و فرانسه در رتبه های بعدی قرار دارند.

طبق پیش بینی سازمان جهانی گردشگری تا سال 2030 خاورمیانه بالغ بر 1 میلیارد و 500 میلیون گردشگر دارد و این میزان بیشتر از کل آسیا و اقیانوسیه است که نشان دهنده ی ظرفیت های بالای منطقه در حوزه ی توریسم است. با پیش بینی این سازمان تنها قاره ی افریقا بالاتر از خاورمیانه قرار دارد که بسیار می تواند خبر مسرت بخشی برای سران خاورمیانه باشد.

مؤلفه های زیادی برای گسترش صنعت گردشگری وجود دارد که در کشورمان بخاطر نوع پیوندی که همه ی حوزه ها با نفت دارند چشم امیدش به اقتصاد نفتی است.

بانک گردشگری تنها بانک تخصصی گردشگری در کشور است که می تواند نویدبخش روزهای خوبی در این حوزه باشد. در حال حاضر ارائه ی تسهیلات عالی به آژانسها و مراکز گردشگری از برنامه های این بانک برای توسعه این بخش است. حضور این بانک در دوازدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته فرصت مغتنمی برای سایر سازمانهایی است که تمایل دارند با شناخت ویژگیهای حوزه ی فرهنگی و گردشگری در آن سرمایه گذاری کنند اما از ریسکهای احتمالی آن بی اطلاع هستند.

رشد چشمگیر گردشگری و توسعه آن آنقدر با سرعت انجام شد که تا سال قبل این حوزه چهارمین صنعت پولساز دنیا بود و امسال با توجه به تراکنشها و گردشهای وسیع به رتبه ی سوم رسیده است. با در نظر گرفتن این پتانسیل باید گفت سرمایه گذاری در این بخش می تواند خروجی قابل قبول و ریسک کمتری داشته باشد منوط به اینکه با راهکاری درست و طرحی منطقی انجام گیرد. با توجه به اقدامات مؤثر بانک گردشگری در حوزه ی توریسم و حمایت آن از فعالان این بخش رسیدن به این نقطه ی اتکا کاملا در دسترس است.

دانش لازم جهت و داشتن منابع مالی هرچند که شروط کافی نیستنداما دو فاکتور بسیار ضروری برای ورود به یکی از تأثیرگذارترین و پیشروترین صنایع دنیاست. اشراف اطلاعاتی به فعالیت سایر سازمانهایی که در این حوزه فعالیت می کنند یکی دیگر از مواردیست که می تواند جهت دهی مناسبی به علاقمندان گردشگری ارائه کند. تجربه خوب بانک گردشگری در این زمینه می تواند بصورت کاملا مفید در اختیار افراد قرار گیرد تا با بهره مندی از آن بتوانند تصمیمات لازم برای ورود به حوزه ی گردشگری را بگیرند.

بدون شک داشتن یک بانک اطلاعاتی جامع می تواند هزینه ها را کم و نتیجه را مطلوب کند. برگزاری نمایشگاهها در حوزه ی تخصصی از فرصت هایی است که در اختیار صاحبان صنایع گذاشته می شود تا با برآورد درست فضا بتوانند به توسعه کسب و کار خود کمک کنند. از این جهت می توان از فرصت برگزاری نمایشگاه گردشگری جهت آشنایی با تسهیلات و خدمات بانک گردشگری در این حوزه استفاده کرد. در حال حاضر این بانک در بخش ویژه صنوف با دو بسته ی بسته ویژه دفاتر خدمات مسافرتی و بسته ی ویژه ی هتل ها و مراکز اقامتی گام بزرگی  به ‌منظور تأمین سرمایه در گردش، تسهیلات برای نوسازی و بازسازی هتل‌ها، تسهیلات اعطایی به کارکنان هتل‌ها با نرخ‌های خاص برداشته که از ویژگی های بسیار ممتاز آن تأمین سرمایه در گردش به مدت یکسال است. در کنار آن نقش مشورتی بانک می تواند از جهات زیادی سبب صرفه جویی در زمان و هزینه شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار