کد خبر: ۴۸۰۷۸۷
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۵

معاون رئیس جمهور آمریکا با تکرار ادعا‌های بی‌اساس خود علیه کشورمان بار دیگر از اروپا خواست تا از توافق هسته‌ای خارج شود.

به گزارش شفاف، مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خود در کنفرانس امنیتی مونیخ باز هم به تکرار ادعا‌های مقامات آمریکایی علیه کشورمان پرداخت و بدون کوچک‌ترین اشاره به نقش واشنگتن و متحدان منطقه‌ای‌اش در ظهور و توسعه تروریسم در منطقه و جهان، ایران را بزرگ‌ترین حامی تروریسم در دنیا برشمرد.

وی همچنین حزب‌الله و حماس را گروه‌هایی تروریستی خواند که ایران همواره از آن‌ها حمایت کرده است.

پنس در ادامه مدعی شد که ایران به آتش جنگ در یمن و سوریه دامن زده و به این کشور‌ها تسلیحات منتقل کرده است.

این مقام آمریکایی به اظهارات مقامات ایرانی علیه رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: ایران به‌طور آشکار خواهان نابودی اسرائیل است. یهود ستیزی ایران باید به‌طور جهانی محکوم شود و برای همیشه پایان یابد. ایران آشکارا خواهان یک هولوکاست دیگر است. ایران می‌گوید که مأموریت جمهوری اسلامی حذف اسرائیل از روی نقشه است.

وی با اشاره به نشست هفته گذشته در ورشو افزود: ما در ورشو گردهم جمع شدیم تا درباره مقابله با ایران رایزنی کنیم. بسیار جالب است که سران منطقه همگی روی این مسئله اتفاق نظر دارند که تهدید اصلی علیه ثبات و امنیت منطقه جمهوری اسلامی است. همان‌طور که در این نشست گفتم زمان آن رسیده که همگی ما دست به اقدام بزنیم. زمان آن رسیده که متحدان اروپایی ما دست از تضعیف تحریم‌های آمریکا علیه ایران بردارند.

به گزارش ایسنا، معاون رئیس جمهور آمریکا روز جمعه نیز پس از نافرجامی نشست ضد ایرانی ورشو در بازدید خود از اردوگاه آشویتس اتهام بی اساس یهود ستیزی مشابه نازی‌ها را علیه ایران مطرح کرد.

پنس پیش از سخنرانی‌اش در کنفرانس مونیخ این ادعای خصمانه را مطرح کرد که تهران با همان نفرتی از جنس یهود ستیزی نازی‌ها در اروپا، تهدید‌هایی جنایت‌آمیز می‌کند.

نشست ضد ایرانی ورشو نیز علی‌رغم مطرح شدن این مواضع افراطی علیه ایران در آن، بدون دستاورد مشخصی پایان یافت.

معاون رئیس جمهور آمریکا در نشست ورشو نیز با بیان اینکه ایران برای موجودیت رژیم صهیونیستی ایجاد خطر می‌کند، مدعی شد: ایران در حال برنامه‌ریزی برای حذف اسرائیل از روی زمین و به دنبال راه‌انداختن یک هولوکاست دیگر است.

وی در این نشست هم خواهان خروج اروپایی‌ها از توافق هسته‌ای شد.

این در حالی است که فدریکا موگرینی و وزیر امورخارجه آلمان پس از این اظهارات پنس بر ادامه پایبندی‌شان به توافق هسته‌ای تاکید کردند. موگرینی در کنفرانس امنیتی مونیخ گفت که حفظ توافق هسته‌ای با ایران مسأله‌ای امنیتی است.

هایکو ماس، وزیر امورخارجه آلمان نیز در همین کنفرانس تعهد قدرت‌های اروپایی به توافق هسته‌ای را تکرار کرد و گفت: بدون برجام منطقه امن‌تر نخواهد بود و اتفاقاً به رویارویی آشکار نزدیک‌تر می‌شود.

رهبران اروپایی پیش از این بار‌ها گفته‌اند که توافق هسته‌ای را برای حفظ امنیت منطقه مفید می‌دانند و برای ترغیب ایران به ماندن در توافق، به رغم خروج آمریکا از آن، سازوکار مالی جدیدی ایجاد کرده‌اند که امکان مبادلات مالی با ایران را فراهم کنند.
 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار