کد خبر: ۴۸۰۸۰۴
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۸
لاریجانی در نطق پیش از دستور:

رئیس مجلس گفت: دولت پاکستان باید پاسخگوی حادثه تروریستی استان سیستان و بلوچستان باشد.

به گزارش شفاف، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۲۸ بهمن ماه)  در نطق پیش از دستور خود گفت: لازم است از حضور شگفت انگیز ملت ایران در ۲۲ بهمن تشکر و سپاسگزاری شود، حضور ارزشمند و ذی‌قیمت برای امنیت و منافع ملی کشور که باهوشمندی ملت عزیز تحقق یافت.

وی با اشاره به حادثه تروریستی خاش افزود: حادثه تروریستی در استان سیستان و بلوچستان ملت که برادران مجاهد سپاه را به شهادت رساند، ملت ما را داغ‌دار کرد، به خانواده این عزیزان و مردم شریف استان اصفهان تسلیت عرض می‌کنیم و از همت آنها در تشییع جنازه باشکوه این عزیزان سپاسگزاری می‌کنیم.

لاریجانی تاکید کرد: دولت پاکستان باید پاسخگوی این اقدام باشد که از سرزمین آنها این گروهک طراحی و عمل کرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزارت خارجه و دستگاه امنیتی باید رسیدگی جدی کنند، در این مقطع پاکستان نمی‌تواند غیر مسئولانه عمل کند، با همه احترامی که برای دولت پاکستان قائل هستیم، اما این گونه رفتار‌ها سطح همکاری دو کشور را به شدت مخدوش خواهد کرد.

لاریجانی با اشاره به کنفرانس ورشو اظهار کرد: اقدام عجولانه دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی در کنفرانس سبک ورشو نشانگر دست خالی آنها بود.

وی ادامه داد: این همه سر و صدا، نتیجه آن چند سخنرانی تکراری و بی محتوا بود که نشان داد که آمریکا ملعبه یک گروه تروریست قرار گرفته است و با تخیالت در صحنه دیپلماسی ظاهر شده است، بیش از آنکه آمریکا و اسرائیل برای ایران فضا سازی کنند خود را در قلمرو بین اللملی نفله و بی‌مقدار کردند.

رئیس قوه مقننه با اشاره به بیانیه‌ «گام دوم انقلاب» رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: لازم می‌دانم از پیام سترگ و خردمندانه رهبر انقلاب به مناسب ۴۰ سالگی پیروزی انقلاب تشکر و قدردانی کنم، این پیام از محتوای غنی برای آینده انقلاب اسلامی برخوردار است و اجزای منسجم آن مسیر حرکت کشور را برای حمکرانان و ملت مشخص میکنم.

وی افزود: لازم است مرکز پژوهش‌های مجلس برای تحقق این پیام اقدامات لازم را طراحی و در اختیار کمیسیون‌های تخصصی قرار دهند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: