کد خبر: ۴۸۱۱۵۰
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۹

رئیس جمهور سودان با انحلال دولت این کشور، به مدت یک سال در این کشور حالت فوق‌العاده اعلام کرد.

البشیر دولت سودان را منحل و حالت فوق‌العاده اعلام کرد

به گزارش شفاف، "عمر البشیر" رئیس جمهوری سودان که کشورش از سه ماه گذشته درگیر تظاهرات سراسری ضد دولتی است دولت مرکزی و دولت های محلی را منحل و به مدت یکسال در تمامی مناطق کشورش حالت فوق العاده اعلام کرده است.

وی با دفاع از نیروهای نظامی سودان خطاب به مردم کشورش گفت: از تمامی افراد می خواهم که در نقش نیروهای مسلح به عنوان تامین کننده گفت و گوها و حامیان آن تجدید نظر کنند.
رئیس جمهوری سودان خطاب به گروه های مخالف هم گفت: صادقانه از تمامی گروه های مخالف می خواهم که به گفت و گوی ملی بپیوندند.

البشیر با اعتراف به این که تظاهرات در سودان در ابتدا براساس خواسته های مشروع شکل گرفت، افزود: آن چه غیر قابل قبول و نگران کننده بود، آن است که برخی در صدد برآمدند از تظاهرات قانونی موج سواری کنند.

وی اضافه کرد: ما اعتراضات را دنبال کردیم و از دعوت افرادی که گفت و گو را نمی پذیرند، خسته نمی شویم.

رئیس جمهوری سودان با رد اظهارات برخی که خواهان کناره گیری وی بودند، افزود: بار دیگر تعهد خود در مقام رئاست جمهوری اعلام می کنم.

وی ادامه داد: درس هایی که ما از این اعتراضات گرفته ایم نشان می دهند که هیچ جایگزینی برای گفت و گو وجود ندارد و تمامی افرادی که در کنار کشور باقی می مانند، یکسان هستند.

پیش از این، رئیس دستگاه امنیتی و اطلاعاتی سودانی با رد هرگونه کناره گیری البشیر از قدرت گفت: رئیس جمهوری تا پایان دوران حکومتش در قدرت باقی خواهند ماند.

وی گفته بود: البشیر تنها از ریاست حزب «کنگره ملی» (حزب حاکم)، کناره گیری می کند و به کارهای ریاست جمهوری خواهد پرداخت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: