کد خبر: ۴۸۱۲۸۹
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۶

در آستانه دومین دیدار رهبران کره شمالی و آمریکا، یک رسانه کره ای درباره تبعات شکست این دیدار هشدار داد.

به گزارش شفاف به نقل از اسپوتنیک، KCNA از رسانه های کره شمالی در مطلبی که امروز یکشنبه منتشر کرد هشدار داد که در صورت شکست مذاکرات «کیم جونگ اون» و «دونالد ترامپ» که قرار است در هانوی پایتخت ویتنام انجام شود، مردم آمریکا همچنان با تهدید مواجه خواهند بود.

این رسانه کره ای در گزارش خود نوشته است: اگر مذاکرات آتی آمریکا و کره شمالی همانگونه که دشمنان می خواهند بدون نتیجه به پایان برسد، آنگاه مردم آمریکا هیچگاه از تهدیدهای امنیتی رها نمی شوند و مسئولیت این وضعیت بر عهده خود آنها خواهد بود.

به گزارش مهر، دومین دیدار رهبران کره شمالی و آمریکا قرار است ظرف روزهای آینده در هانوی برگزار شود و کیم جونگ اون از روز گذشته با یک قطار سفر خود را برای رسیدن به ویتنام آغاز کرده است.

صبح دیروز اعلام شده بود که وزارت خارجه ویتنام اعلام کرده که کیم جونگ اون رهبر کره شمالی طی چند روز آینده عازم هانوی پایتخت ویتنام خواهد شد تا برای دومین بار با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا دیدار کند.

این سفر به دعوت «نگویان پو ترانگ» (Nguyen Phu Trong) رئیس جمهوری ویتنام و دبیرکل حزب کمونسیت این کشور انجام می‌شود.

پیشتر نیز جزئیاتی درباره سفر اون منتشر شده بود مبنی بر اینکه وی با قطار در یک بازه زمانی ۲ روزه، از چین عبور کرده و با توقف در مرز ویتنام، بقیه مسیر را تا هانوی با اتومبیل طی خواهد کرد.

دیدار ترامپ و اون طی روزهای ۲۷ و ۲۸ فوریه (۸ و ۹ اسفند) با موضوع خلع سلاح هسته‌ای شبه جزیره کره انجام خواهد شد.

 دیدار نخست آنها در ژانویه ۲۰۱۸ در سنگاپور انجام شد.

روزنامه اکسپرس ویتنام می‌گوید بیش از ۲۰۰ مأمور مخفی آمریکا قرار است امروز شنبه در راستای تضمین امنیت دیدار دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی، وارد هانوی شوند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: