کد خبر: ۴۸۱۳۳۵
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۹

نود و یکمین دوره جوایز اسکار بامداد روز ششم اسفند (۲۵ فوریه) برندگان خود را معرفی کرد.

به گزارش شفاف، مراسم نود و یکمین دوره جوایز اسکار بامداد امروز آغاز و برندگان این دوره از جوایز اسکار در مراسمی که برای اولین بار طی ۳۰ سال اخیر بدون مجری برگزار می‌شود، معرفی شدند.

اسامی برگزیدگان ۲۴ بخش نود و یکمین دوره جوایز اسکار به شرح زیر است:

بهترین فیلم:

«پلنگ سیاه»
«کلنزمن سیاه‌پوست»
«بوهیمن راپسودی؛ حماسه کولی»
«سوگلی»
«کتاب سبز»-برگزیده

برگزیدگان اسکار ۲۰۱۹ معرفی شدند+تصاویر

«رُما»
«ستاره‌ای متولد میشود»
«معاون»

بهترین کارگردانی:

اسپایک لی برای «کلنزمن سیاه‌پوست»
پاول پاولیکوفسکی برای «جنگ سرد»
یورگوس لانتیموس برای «سوگلی»
آلفونسو کوارون برای «رُما»-برگزیده

برگزیدگان اسکار ۲۰۱۹ معرفی شدند+تصاویر

آدام مک‌کای برای «معاون»

بهترین بازیگر مرد:

کریستین بیل برای «معاون»
بردلی کوپر برای «ستاره‌ای متولد می شود»
ویلم دافو برای «در دروازه ابدیت»
رامی مالک برای «حماسه کولی»_برگزیده

برگزیدگان اسکار ۲۰۱۹ معرفی شدند+تصاویر

ویگو مورتنسن برای «کتاب سبز»

بهترین بازیگر زن:

یالیتزا آپاریسیو برای «رُما»
گلن کلوز برای «همسر»
الیویا کلمن برای «سوگلی»-برگزیده

برگزیدگان اسکار ۲۰۱۹ معرفی شدند+تصاویر

لیدی گاگا برای «ستاره‌ای متولد می شود»
ملیسا مک‌کارتی برای «آیا هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟»

بهترین بازیگر مرد مکمل:

ماهرشالا علی برای «کتاب سبز»_برگزیده

برگزیدگان اسکار ۲۰۱۹ معرفی شدند+تصاویر

آدام درایور برای «کلنزمن سیاه‌پوست»
سام الیوت برای «ستاره‌ای متولد میشود»
ریچارد‌ای گرانت برای «آیا هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟»
سَم راکول برای «معاون»

بهترین بازیگر زن مکمل:

اِمی آدامز برای «معاون»
مارینا دی تاویرا برای «رُما»
رجینا کینگ برای «اگر بیل استریت می‌توانست حرف بزند»._برگزیده

برگزیدگان اسکار ۲۰۱۹ معرفی شدند+تصاویر

اما استون برای «سوگلی»
ریچل وایس برای «سوگلی»

بهترین فیلمنامه غیراقتباسی:

«سوگلی» نوشته دبورا دِیویس، تونی مک‌نامارا
«اولین اصلاح شده» نوشته پاول شریدر
«کتاب سبز» نوشته پیتر فارلی، نیک واله‌لونگا، برایان کری_برگزیده
«رُما» نوشته آلفونسو کوارون
«معاون» به نویسندگی آدام مک‌کی

بهترین فیلمنامه اقتباسی:

«تصنیف باستر اسکراگز» نوشته جوئل و ایتن کوئن
«کلنزمن سیاه‌پوست» به نویسندگی چارلی واکتل، دیوید رابینوویتز، کوین ویلمات، اسپایک لی_برگزیده

برگزیدگان اسکار ۲۰۱۹ معرفی شدند+تصاویر


«آیا هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟» نوشته نیکول هولوفسنر، جف ویتی
«اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند» نوشته بری جنکینز
«ستاره‌ای متولد می شود» نوشته اریک راث، بردلی کوپر و ویل فترز

بهترین فیلم بلند انیمیشن:

«شگفت‌انگیزان ۲» ساخته بِزَد بِرِد
«جزیره سگ‌ها» ساخته وس اندرسون
«میرای از آینده» ساخته مامورو هوسودا
«رالف اینترنت را خراب می‌کند» ساخته ریچ مور، فیل جانستن
«اسپایدرمن: در اسپایدر ورس» ساخته پیتر رمزی، رابرت پرسیکتی جونیر و رادنی راتمن_برگزیده

برگزیدگان اسکار ۲۰۱۹ معرفی شدند+تصاویر

بهترین فیلمبرداری:

«سوگلی»، رابی رایان
«هرگز رو برنگردان»، کالب دشانل
«رُما»، آلفونسو کوارون_برگزیده

«ستاره‌ای متولد شده»، متی لیباتیک
«جنگ سرد»، لوکاش شال

بهترین طراحی لباس:

«ترانه باستر اسکراگز»، مری زافرس
«پلنگ سیاه»، روث ای. کارتر_برگزیده

برگزیدگان اسکار ۲۰۱۹ معرفی شدند+تصاویر

«سوگلی»، سندی پوئل
«بازگشت مری پاپینز»، سندی پوئل
«ماری ملکه اسکاتلندی‌ها»، الکساندر برن

بهترین مستند بلند:

«سولوی آزاد» ساخته الیزابت چای واسارهی، جیمی چین_برگزیده
«هیل کانتی امروز صبح، امروز غروب» ساخته رامل راس
«Minding the Gap» ساخته بینگ لئو
«پدر‌ها و پسرها» ساخته طلال درکی
«آربی‌جی» ساخته بتسی وست، جولی کوهن

بهترین مستند کوتاه:

«گوسفند سیاه» ساخته اد پرکینز
«بازی آخر» ساخته راب اپستاین، جفری فریدمن
«قایق نجات» ساخته اسکای فیتزجرالد
«شبی در باغ» ساخته مارشال کری
«تناوب، آخر جمله» ساخته رایکا زهتابچی_برگزیده

بهترین تدوین:

«کلنزمن سیاه‌پوست»، بری الکساندر براون
«راپسودی بوهمی» جان آتمن_برگزیده
«سوگلی»، یورگوس لانتیموس
«کتاب سبز»، پاتریک جی. دان ویتو
«معاون»، هنک کوروین

بهترین فیلم خارجی‌زبان:

«کفرناحوم» محصول لبنان و ساخته نادین لبکی
«جنگ سرد» نماینده لهستان و ساخته پاول پاولیکوفسکی
«هرگز رو برنگردان» از کشور آلمان و ساخته فلوریان هنکل فون دونرسمارک
«رُما» محصول کشور مکزیک به کارگردانی آلفونسو کوارون_برگزیده

برگزیدگان اسکار ۲۰۱۹ معرفی شدند+تصاویر

«دزدان فروشگاه» محصول ژاپن، ساخته هیروکازو کورئیدا

بهترین چهره‌پردازی و مو:

«مرز»، گوران لوندستروم، پاملا گولدامر
«مِری ملکه اسکاتلند»، جنی شیرکور
«معاون»، کیت بیسکو، پاتریشیا دی‌هنی، گرگ کانم، کریس گالاهر_برگزیده

بهترین موسیقی:

«پلنگ سیاه»، لودویگ گورانسون_برگزیده
«کلنزمن سیاه‌پوست»، ترنس بلانچارد
«اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند»، نیکلاس بریتل
«جزیره سگ‌ها»، الکساندر دپلا
«بازگشت مری پاپینز»، مارک شیمن

بهترین ترانه:

«همه آن ستاره‌ها» از فیلم «پلنگ سیاه»
کندریک لامار، آنتونی تیفیث، سونویو، اس‌زدآ، آل شاکس، اجراشده توسط کندریک لامار و اس‌زدآ «من می‌جنگم» از فیلم «آربی‌جی»
دایان وارن، اجراشده توسط جنیفر هادسن
«جایی که چیز‌های گمشده می‌روند» از فیلم «بازگشت مری پاپینز»
مارک شیمن، اسکات ویتمن، اجراشده توسط امیلی بلانت
«سطحی» از فیلم «ستاره‌ای متولد میشود»_برگزیده
لیدی گاگا، مارک رانسن، آنتونی رزاماندو، اندرو وایات، اجراشده توسط بردلی کوپر و لیدی گاگا
«وقتی یک کابوی مهمیزش را با بال عوض می‌کند» از فیلم «تصنیف باستر اسکراگز»
دی راولینگز و جیلیان ولش، اجراشده توسط ویلی واتسن و تیم بلیک نلسن

بهترین طراحی صحنه:

«پلنگ سیاه»، هانا بیکلر، جی هارت_برگزیده

برگزیدگان اسکار ۲۰۱۹ معرفی شدند+تصاویر

«سوگلی»، فیونا کرامبی، آلیس فلتن
«اولین انسان»، ناتان کراولی، کتی لوکاس
«بازگشت مری پاپینز»، جان میره، گوردون سیم
«رُما»، یوخینیو کابایرو، باربارا انریکز

بهترین فیلم کوتاه انیمیشن:

«رفتار حیوانی»، آلیسن اسنودن، دیوید فاین
«بائو»، دومی شی_برگزیده
«اواخر عصر»، لوییز بگنال
«قدم کوچک»، اندرو چسورث، بابی پونتیلاس
«تعطیلات آخر هفته»، تره‌ور خیمنز

بهترین فیلم کوتاه زنده:

«بازداشت»، وینسنت لمبی
«فاو»، ژرمی کومت
«مارگریت»، ماریان فارلی
«مادر»، رودریگو سوروگوین
«پوست»، گای ناتیو_برگزیده

برگزیدگان اسکار ۲۰۱۹ معرفی شدند+تصاویر

بهترین تدوین صدا:

«پلنگ سیاه»، بنجامین ای. برت، استیو بودکر
«راپسودی بوهمی» جان وارهرست، نینا هارستون_برگزیده
«اولین انسان»، آی لینگ لی، میلدرد لاترو مورگان
«یک مکان آرام»، اریک آدال، ایتن فان در رین
«رُما» سرخیو دیاز، اسکیپ لیوزی

بهترین صداگذاری:

«پلنگ سیاه»، بنجامین ای. برت، استیو بودکر
«راپسودی بوهمی»، جان کاسالی، تیم کاواگین، نینا هارتستون، پل مسی، جان وارهرست_برگزیده
«اولین انسان»، مری اچ. آلیس، میلدرد لاترو مورگان، آی-لینگ لی، فرانک آ. «رُما»، سرخیو دیاز، اسکیپ لیوزی
«ستاره‌ای متولد شده»، استیو مارو، آلن رابرت موری، جیسن رودر، تام اوزانیچ، دین زوپانچیچ

بهترین جلوه‌های تصویری:

«انتقامجویان: جنگ بی‌نهایت»، دان دلیو، راسل ارل، کلی پورت، دان سیودیک
«کریستوفر رابین»، کریستوفر لارنس، مایکل ایمز، تئو جونز، کریس کوربولد
«اولین انسان»، پل لمبرت، جی. دی. اشوالم، ایان هانتر، تریستان مایلز_برگزیده

برگزیدگان اسکار ۲۰۱۹ معرفی شدند+تصاویر

«بازیکن شماره یک آماده»، متیو ای. باتلر، گریدی کافر، راجر گایت، دیوید شرک
«سولو: داستانی از جنگ‌های ستاره‌ای»، راب برداو، پاتریک توباخ، نیل اسکانلان، دامینیک تویی

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار