کد خبر: ۴۸۱۳۶۷
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۱

فدراسیون جهانی در گزارشی به صعود تیم های آسیایی به جام جهانی اشاره کرده و از برد تیم ملی ایران برابر استرالیا نوشته است.

به گزارش شفاف، فدراسیون جهانی بسکتبال در گزارشی کامل به صعود دیگر تیم های آسیایی به جام جهانی بسکتبال اشاره کرده و از برد تیم ملی ایران برابر استرالیا نیز نوشته و از عملکرد تیم ملی و صعود آسمان خراش ها به این رویداد بزرگ تمجید کرده است. 
در گزارش فیبا آمده است:
تیم ملی بسکتبال ایران نیاز داشت که تمام زورش را بگذارد تا با عبور از استرالیا به جام جهانی برسد و این دقیقا همان کاری بود که بازیکنان ایران انجام دادند و توانستند با پیروزی بر استرالیا سهمیه جام جهانی را بدست بیاورند. 
در روزی که موتور استرالیا خیلی دیر روشن شد تیم ملی توانست غافلگیر کننده بازی کند و در همان کوارتر اول فاصله امتیازی خوبی به وجود بیاورد و با حمایت هوادارانش این فاصله را تا انتها حفظ کرد.
عملکرد خوب بهنام یخچالی و محمد جمشیدی در کنار هم باعث شد این دو 46 امتیاز در این مسابقه کسب کنند و بسیار تاثیرگذار باشند. در کنار این دو میثم میرزایی نیز در زیر سبد عملکرد قابل قبولی داشت و با 14 امتیاز و 10ریباندی که ثبت کرد نقش زیادی در هشتمین برد تیم ملی بازی کرد. همین برای تیم ملی کافی بود تا کارش را در جایگاه سوم گروه تمام کند و سهمیه جام جهانی را بگیرد. 
استرالیا در این مسابقه دور از شرایط همیشگی خود بود. با این حال از نیمه دوم سعی کردند که به خودشان بیایند و بازی را برگردانند اما تلاش آنها اما کافی نبود. میچ کریک و توماس ویلسون در این دیدار 20 و 16 امتیاز برای استرالیا کسب کردند. 
فیبا در این گزارش خود به برد اردن برابر نیوزلند اشاره کرد که باعث شد این تیم هم به جام جهانی صعود کند و همچنین از برد فیلیپین برابر قزاقستان نوشت که در کنار باخت لبنان به کره باعث شد فیلیپینی ها راهی جام جهانی شوند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: