کد خبر: ۴۸۱۳۹۰
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۱

طول این گاوِ هفت ساله که از نژاد هلشتاین ـ فریزیان است، ۱۹۴ سانتیمتر و وزن آن ۱۴۰۰ کیلوگرم است. گفتنی است که طول تقریبی گاو‌های شیرده نژاد هلشتاین_ فریزیان ۱۲۵ سانتیمتر است و وزن آن‌ها از ۷۰۰ کیلو تجاوز نمی‌کند، به همین دلیل، نیکرز بزرگترین گاو از نژاد خود است.

به گزارش شفاف، گاوی به نام نیکرز یکی از موجودات تعجب برانگیز دنیای ما به شمار می‌رود؛ نیکرز بزرگترین گاو استرالیاست. طول این گاوِ هفت ساله که از نژاد هلشتاین ـ فریزیان است، ۱۹۴ سانتیمتر و وزن آن ۱۴۰۰ کیلوگرم است. گفتنی است که طول تقریبی گاو‌های شیرده نژاد هلشتاین _ فریزیان ۱۲۵ سانتیمتر است و وزن آن‌ها از ۷۰۰ کیلو تجاوز نمی‌کند، به همین دلیل، نیکرز بزرگترین گاو از نژاد خود است.
 
گاو استرالیایی که به خاطر حجم غیرطبیعی نجات پیدا کرد!

بنا به گزارش سایت News Central Queensland، طول تقریبی گاو نیکرز با طول مایکل جردن بازیکن حرفه‌ای بسکتبال برابری می‌کند. قد مایکل جردن ۱۹۸ سانتیمتر است.

صاحب گاو آقای جیوف پیرسون می‌گوید، حجم شگفت انگیز گاو سبب شده تا او را زنده نگه دارند و در کشتارگاه مزرعه ذبحش نکنند، زیرا نیکرز آنقدر بزرگ است که نمی‌توانند آن را وارد کشتارگاه کنند.

پیرسون در مصاحبه با ABC استرالیا گفت: ما تعداد زیادی گاو و گوسفند داریم، اما فقط نیکرز برای زنده ماندن شانس آورده!
 
گاو استرالیایی که به خاطر حجم غیرطبیعی نجات پیدا کرد!

نیکرز به جای ذبح شدن بقیه زندگی اش را داخل مزرعه می‌گذراند و به یک سرگروه ناخواسته و طبیعی برای بقیه گاو‌ها تبدیل شده است. او را درون یک منطقه حفاظت شده پر آب و علف رها کرده اند، بقیه گاو‌ها جذب او می‌شوند و به او علاقه زیادی دارند. هر بار که نیکرز می‌خواهد بلند شود و راه برود یک گله از گاو‌ها هم دنبالش راه می‌افتند و خیلی اوقات با همین اوضاع صاحبان مزرعه متوجه می‌شوند که نیکرز تکان خورده و حرکت کرده است.

پیرسون می‌گوید، نیکرز بزرگ است و کاملاً به چشم می‌آید و تا وقتی که بی آزار باشد او را به همین حال رها می‌کنیم.
 
گاو استرالیایی که به خاطر حجم غیرطبیعی نجات پیدا کرد!

البته آقای پیرسون چند بار سعی کرده تا نیکرز را بفروشد و او را ذبح کند؛ اما هر بار تیرش به سنگ خورده و نتیجه نگرفته است، زیرا هیچ کسی تمایل به خریدن گاوی با این حجم را ندارد.

اگر بخواهیم زندگی روزمره نیکرز را خلاصه کنیم، باید بگوییم که فقط در مزرعه می‌چرد و هر کاری که بخواهد انجام می‌دهد. متأسفانه نیکرز یک گاو نر اخته شده است و امکان انتقال ژن هایش به نسل بعدی وجود ندارد. باید گفت که نیکرز بزرگترین گاو دنیا نیست و پیش از او یک گاو ایتالیایی به نام (بیلینو) با دو متر و سه سانتیمتر طول، لقب بزرگترین گاو گینس را از آن خود کرده بود.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار