کد خبر: ۴۸۱۴۳۷
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۲

جانت یلن گفت ترامپ سیاست اقتصادی و نقش بانک مرکزی را نمی‌فهمد.

به گزارش شفاف به نقل از سی ان بی سی، رئیس اسبق بانک مرکزی آمریکا در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما و عضو اندیشکده "بروکینگز" در مصاحبه‌ای گفت: رئیس‌جمهور از سیاست اقتصادی سر در نمی‌آورد. وی از برخورد دوگانه ترامپ با فدرال رزرو و مساله تجارت با چین به عنوان دو مثال برای ناآشنایی ترامپ با اقتصاد سیاسی نام برد.

یلن با انتقاد از تمرکز بیش از حد ترامپ برای کاهش تراز حساب تجاری با آمریکا گفت: در اخبار مدام می‌شنویم که رئیس جمهور از تمرکز بر روی کاهش واردات و افزایش صادرات سخن می‌گوید. فکر می‌کنم تقریباً همه اقتصاددانان هم عقیده‌اند که چیزی به نام کسری حساب تجاری به صورت واقعی وجود ندارد.

یلن بار دیگر با انتقاد از مخالفت ترامپ با افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی آمریکا گفت: نظرات رئیس جمهور در خصوص جروم پاول و بانک مرکزی، مرا نگران می‌کند. فکر می‌کنم اگر به نظرات ترامپ در سیاستگذاری پولی توجه شود آثار بدی خواهد داشت.

ترامپ سال گذشته جروم پاول را به عنوان نامزد ریاست بر بانک مرکزی جایگزین یلن کرد. با این حال وی بارها و بارها از جروم پاول به دلیل افزایش نرخ بهره انتقاد کرده است و حتی برخی خبرها از تلاش‌های مخفیانه ترامپ برای فراهم کردن مقدمات برکناری پاول حکایت دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: