کد خبر: ۴۸۱۵۳۰
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۸

سال‌های بسیار زیادی است که از ماساژ درمانی به عنوان یک روش کاملا مفید برای درمان بسیاری از بیماری‌ها استفاده می‌شود. اگر نگاه کوتاهی به تاریخ بیندازید تمدن‌های زیادی را حواهید یافت که از تکنیک‌های مختلف ماساژ برای درمان بیماری‌های مختلف شان مانند بهبود جراحات حاصل از جنگ‌ها و… استفاده می‌کردند.

امروزه نیز با پیشرفت علم و تکنولوژی و همچنین انجام مطالعات مختلف در این زمینه مردم پیش از پیش به اهمیت استفاده از ماساژ درمانی برای درمان بیماری‌های مختلف پی برده‌اند. به دلیل افزایش میزان مطالعه مردم دیگر همه فواید ماساژ را دانسته و اکثر افراد نیز از آن بهره‌مند می‌شوند. این مسئله آنقدر اهمیت پیدا کرد که محققان و دانشمندان به دنبال روش‌های مختلفی برای مکانیزه کردن ماساژ گشته و دستگاه‌های مختلف ماساژ را ساختند. در این مقاله ما قصد داریم در مورد رابطه ماساژ و سلامت ذهن مطالبی را برای شما عزیزان بیان کنیم و نگاه کوتاهی به فواید استفاده از دستگاه‌های مختلف ماساژور برای سلامتی ذهن بیندازیم. اگر شما نیز می‌خواهید بدانید که ماساژ دادن اندام‌های مختلف بدنتان چگونه می‌تواند شما را از لحاظ ذهنی آرام کند این مقاله را به دقت بخوانید.

ماساژ و سلامت ذهنی

امروزه در کشورهای پیشرفته به خصوص در اروپا از تکنیک‌های مختلف ماساژ هم برای درمان بسیاری از بیماری‌های عضلانی استفاده می‌شود و هم برای درمان بیماری‌های روحی و روانی. دلیل این کار این است که تحقیقات انجام شده در این زمینه پیش از گذشته وجود رابطه بین ماساژ و سلامت ذهنی را تایید می‌کنند.

سبک زندگی امروزی به صورتی است که مردم بیشتر از گذشته در معرض ابتلا به بیماری‌های روانی قرار دارند. همین دلیل هم باعث شده که سازمان‌های مختلف بهداشت به دنبال روش‌هایی برای درمان و پیشگیری از این نوع بیماری‌ها بگردند. یکی از روش‌هایی که در این مورد بسیار کارساز است ماساژ و استفاده از دستگاه‌های ماساژور می‌باشد. برای اینکه با رابطه ماساژ و سلامت بیشتر آشنا شوید ادامه مقاله را بخوانید.

اهمیت سلامت روان در جامعه امروزی:

با افزایش میزان مبتلایان به بیماری‌های روحی مردم نیز به فکر افزایش آگاهی‌های خود در این مورد هستند. این موضوع بسیار خوب می‌باشد چرا که افزایش آگاهی مردم در مورد بیماری‌های روانی می‌تواند روند درمان بیماران را سریع‌تر کند. زمانی که یک بیمار با بیماری خود آشنایی کامل داشته باشد می‌تواند بهتر با آن مقابله کرده و سریع‌تر نیز درمان شود.

آمارها اینگونه می‌گویند که تا پایان دهه‌ای که در آن حضور داریم یکی از بیماری‌هایی که بسیار شایع خواهد بود بیماری افسردگی است. به همین دلیل هم می‌باشد که ما باید اطلاعات خودمان را در مورد بیماری‌های روحی مانند افسردگی و اضطراب افزایش دهیم تا از بروز آن‌ها جلوگیری کرده و اگر مبتلا به آن شدیم سریع‌تر درمان شویم.

طبق آمارهایی که وجود دارد از هر پنج نفری که در کشور کانادا زندگی می‌کنند یک نفر آن‌ها به یکی از بیماری‌های روحی دچار هستند. البته اگر به رنج سنی بالای ۴۰ سال نگاهی به اندازیم خواهیم دید که ۵۰ درصد از آن‌ها دچار افسردگی هستند و یا یکی از بیماری‌های مربوط به روح و روان را دارند.

البته این را نیز باید بیان کنیم که کشور کانادا از لحاظ رفاهی بسیار برای زندگی مناسب می‌باشد و تمامی افراد جامعه خدمات بهداشتی و درمانی مناسبی را دریافت می‌کند اما با این وجود باز هم بیماری‌های مربوط به سلامت روان بسیار در این کشور رایج است. حال شما می‌توانید این آمار را در کشورهای جهان سوم و کشورهایی که هیچ گونه امکانات رفاهی و پزشکی وجود ندارد تصور کنید.

می‌توان گفت که در سال‌های آینده با یک بحران بزرگ سلامتی مواجه خواهیم شد و باید به فکر یک راه چاره باشیم. یکی از راه‌ها برای کنترل بیماری‌های روانی و همچنین درمان آن‌ها استفاده از ماساژ و دستگاه‌های ماساژور در خانه و محل کار می‌باشد.

حتماً شما نیز فواید ماساژ درمانی برای افرادی که دچار بیماری‌های جسمی هستند را می‌دانید. از امروز شما به اطلاعات خود می‌توانید این را نیز بیفزایید که ماساژ درمانی می‌تواند برای بیماری‌های روانی نیز بسیار مفید باشد.

ماساژ درمانی چگونه به درمان بیماری‌های سلامت ذهن کمک می‌کند؟

بسیاری از فواید ماساژ درمانی برای کمک به افراد مبتلا به بیماری‌های سلامت ذهن با انجام تحقیقات مختلف ثابت شده است. البته میزان تاثیر ماساژ در بهبود بیماری به بیماری و همچنین پیشرفت آن بستگی دارد.

از مهم‌ترین بیماری‌های روحی می‌توان به افسردگی و اضطراب اشاره کرد که ماساژ می‌تواند تا حد زیادی در روند بهبود این بیماری‌ها تاثیر داشته باشد.

نتایجی که در تحقیقات مربوط به تاثیر ماساژ در بهبود اضطراب و استرس حاصل شده است عبارتند از:

  • انجام ماساژ به صورت مرتب می‌تواند فعالیت سیستم عصبی را به حالت اولیه بازگرداند و باعث کاهش اضطراب شود.
  • انجام ماساژ به صورت مرتب مقدار هورمون‌های مفید در بدن را افزایش داده و میزان هورمون‌های مضر مانند هورمون استرس را در بدن کاهش می‌دهد.
  • عواملی مانند درد، تنش در عضلات، خستگی و بی‌خوابی می‌توانند باعث افسردگی و افزایش استرس شوند که انجام ماساژ می‌تواند این عوامل را از بین ببرد

با مطالعه این موارد پی به اهمیت انجام ماساژ می‌بریم. بیماری‌های روحی باعث می‌شود که افکار منفی به سراغ ما آمده و ما دیگر نتوانیم از زندگی خود لذت ببرید، برای جلوگیری از این عمر می‌توانیم ماساژ را در برنامه هفتگی خود قرار داده و به صورت مرتب ماساژ درمانی را انجام دهیم. برای انجام ماساژ هم می‌توان به روش سنتی عمل کرد و به مراکز ماساژ درمانی مراجعه کرد و هم می‌توان از دستگاه‌های ماساژور مختلفی مانند دستگاه‌های ماساژور پرتابل و صندلی ماساژور استفاده کرد.

با مرور این گفته‌ها دیگر دلیلی برای وقت تلف کردن وجود ندارد و شما باید ماساژ درمانی را در برنامه زندگی خود جای دهید. اگر می‌خواهید با کمترین هزینه بهترین نوع ماساژ را دریافت کنید بهتر آن است که از دستگاه‌های ماساژور که با علم روز دنیا ساخته می‌شوند استفاده کنید.

یکی از مزیت‌های دستگاه‌های ماساژور این است که می‌توان آن را در هر مکانی مورد استفاده قرار داد. به عنوان مثال شما می‌توانید یک صندلی ماساژ خریداری کرده و به صورت روزانه و یا هر هفته چند بار از آن بهره‌مند شوید.

شما می‌توانید با مشاوران ما به صورت رایگان ارتباط برقرار کرده و مناسب‌ترین دستگاه ماساژور برای خودتان را شناسایی کنید. ما در تیم آی رست با کیفیت‌ترین دستگاه‌های ماساژور را با مناسب‌ترین قیمت برای شما فراهم آورده‌ایم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار