کد خبر: ۴۸۱۶۷۳
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۴
عسگری:

سرمربی تیم ملی تکواندوی مردان درباره رویدادهای بین‌المللی کیش گفت: رقابت‌های جام ریاست فدراسیون جهانی ایستگاه مهمی برای انتخاب بازیکنان تیم ملی بود.

به گزارش شفاف، فریبرز عسگری اظهار داشت: از قبل اعلام کرده بودیم که رویدادهای بین المللی کیش انتخابی بازیکنان نهایی تیم ملی خواهد بود. به همین دلیل بازیکنان حاضر در این مسابقات با انگیزه شرکت کردند. البته در جام ریاست شاهد مسابقات بهتری بودیم و بازیکنان محک خوبی در این رقابت‌ها خوردند.

وی افزود: جام ریاست ایستگاه مهمی برای انتخاب نهایی مسافران جهانی بود. بازیکنان نیز به خوبی این موضوع را درک کرده بودند. در پایان این رقابت‌ها به جمع بندی نهایی در خصوص 5 وزن رسیدیم. برای سه وزن دیگر نیز منتظر پایان رقابت‌های جام فجر ماندیم. اگر باز هم به تصمیم نهایی نرسیدیم به محض بازگشت به تهران در اولین فرصت رقابت درون اردویی را برگزار خواهیم کرد.

سرمربی تیم ملی ادامه داد: این رقابت‌ها دیدار تدارکاتی برای بازیکنان بود و آنها با 70-80 درصد آمادگی در مسابقات حاضر شدند. در واقع آماده سازی تیم از اینجا به بعد خواهد بود.هدف ما قهرمانی جهانی و نقطه اوج ما آن مسابقات است. شاید برخی از بازیکنان دراین رویدادها در آمادگی کاملی نبودند. به همین دلیل برای انتخاب نهایی بازیکنان فاکتورهای زیادی را در نظر می‌گیریم.

فریبرز عسگری یادآور شد: در یک سری اوزان سیر حرکتی آنها را در نظر می‌گیریم. مسابقات مختلف‌شان را درنظر می‌گیریم. اما در برخی اوزان که شرایط بازیکنان نزدیک به هم است و پیشینه تا حدودی یکسان دارند مجبوریم  بازهم رقابت انتخابی  بگذاریم تا انتخاب ملی پوشان کاملا شفاف و درعدالت صورت بگیرد. حتی امکان دارد دو بار انتخابی بگذاریم. مسابقات بزرگی در پیش داریم و باید بازیکنانی را انتخاب کنیم که در میادین بزرگ بهترین عملکرد را داشته باشند.

وی تصریح کرد: در اولین فرصت قابت درون اردویی می‌گذاریم با توجه به این که 29 اسفند آخرین فرصت ما برای ارسال اسامی بازیکنان اعزامی به قهرمانی جهان است فرصت زیادی در اختیار نداریم.

سرمربی تیم ملی تکواندو اظهار داشت: البته این را باید متذکر شوم که اولویت ما برای انتخاب بازیکنان مسائل اخلاقی است. اگر بازیکنی به لحاظ فنی سطح بالایی داشته باشد اما از نظر روحی و روانی نتواند مدیریت خوبی روی خودش داشته باشد و یا هوش هیجانی خود را در زمین کنترل کند کنار می‌گذاریم. به عناوین و اسم بازیکنان نگاه نمی‌کنم. البته در این مدت تلاش کرده‌ایم که بازیکنان را به لحاظ روحی نیز آماده کنیم. در تمام اردوها  نیز از حضور روانشناس در کنار تیم استفاده کرده‌ایم.

عسگری اظهار داشت: خوشبختانه در اردوی تیم ملی بازیکنان با انگیزه‌ای حضور دارند که تمرینات سختی را به جان می‌خرند. کیلوهای زیادی را کم می‌کنند اما این روزهای سخت را با روحیه بالا پشت سر می‌گذارند. میل به پیروزی و تعصب آنها برایم قابل توجه است.  

وی با اشاره به تغییر امتیازات در قهرمانی جهان  گفت: کسب سکوی قهرمانی در این دوره از مسابقات قهرمانی جهان بسیار سخت است. نحوه امتیاز دهی این دوره با دوره‌های قبل فرق دارد. در این دروه از رقابت‌ها با دو نقره و یک برنز برسکوی سوم جهان ایستادیم اما در رقابت‌های قهرمانی جهان قطعا تیمی که طلا نگیرد روی سکو نمی‌رود چرا که برای طلا 120 امتیاز برای نقره 50 امتیاز و برای برنز تنها 10 امتیاز در نظر گرفته‌اند. یعنی اگر بخواهیم محاسبه کنیم دوره قبل را با معیارهای محاسباتی امروز جمع امتیازات ما می شود 110 امتیاز این در حالی که تیمی که یک طلا بگیرد با 120 امتیاز بالاتر قرارمی‌گیرد. در این شرایط کار سختی درپیش داریم. برای همین  باید بچه‌ها را به لحاظ روحی آماده کنیم.

سرمربی تیم ملی تکواندو عنوان کرد: از مسئولان عالی رتبه خواهش می‌کنم که این رشته المپیکی را حمایت کنند. تیم اردن قبل از این که به ایران بیاید در مسابقات فجیره حضور داشتند بعد به مسابقات آنتالیا و بعد مصر و حالا در ایران حضور دارند. به طورحتم حضور در رقابت‌های متعدد به لحاظ روانی و فنی تاثیرات مثبتی برای تکواندوکاران این تیم دارد.

فریبرز عسگری گفت: البته فدراسیون تمام تلاش خود را می‌کند و در حد توان خودش تیم ملی را حمایت کرده است.واقعا اردونشینان با روحیه یک  سرباز به اردوها آمده‌اند. یعنی با دهان بسته و بدون این که ذهن خود را درگیر مسائل دیگری کنند تنها تمرین دارند.  اما موفقیت یک علم است و برای رسیدن به نتایج عالی باید تمام شرایط مهیا باشد چرا که بازیکنان در یک جدال نابرابر به مصاف رقبای خودشان می‌روند. امیدوارم حمایت‌ها از این رشته بیشتر شود. وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک دست تیم ایران را بگیرند.

عسگری تصریح کرد: مسابقات کیش، فرصت مغتنمی بود تا بازیکنان 40 امتیاز به ذخایر امتیازی خودشان اضافه کنند. خوشبختانه تمام پتانسیل تکواندوی کشورمان در این رقابت‌ها حاضر بودند.

وی افزود: دو بازیکن تیم ملی در این رویدادها غایب بودند. ابوالفضل یعقوبی که اصلا هیچ تماسی با من درباره غیبتش نداشته است و نمی‌دانم به چه دلیل غایب است و خبری از او ندارم. مهدی خدابخشی نیز در مسابقات حضور نداشت.

عسگری ادامه داد: خدابخشی در رقابت‌های انتخابی حضور داشت و مصدوم شد. پزشک خدابخشی در تماسی که با او داشتم اعلام کرد تا مسابقات کیش او را آماده خواهد کرد. اما در خلال اردوها یک روز با پیامک اطلاع داد که به دلیل مصدومیت دستش نمی‌تواند در اردوها حاضر شود. ای کاش به مسابقات می آمد و امتیازاتش را بالا می‌برد اما سلامتی بازیکن برای ما نیز در اولویت است. به هرحال او با یک پیامک از اردوها رفت.

سرمربی تیم ملی تصریح کرد: در مقابل فرزان عاشورزاده پس از نتیجه‌ای که در انتخابی تیم ملی داشت با درایت در جام ریاست شرکت داشت و با موفقیت مسیر ورود به اردوی تیم ملی را برای خودش مسجل کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: