کد خبر: ۴۸۱۷۵۹
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۱
توسط رایزنی فرهنگی ایران در بغداد صورت گرفت:

رایزنی فرهنگی ایران در عراق دو کتاب «النظام و تطبیق القانون» و همچنین «یادت باشد» یا «تذکری» را در عراق و به زبان عربی منتشر کرد.

به گزارش شفاف، رایزنی فرهنگی ایران در عراق دو کتاب جدید منتشر کرد: «النظام و تطبیق القانون» و «یادت باشد».

کتاب «النظام و تطبیق القانون» بر اساس نظریات حضرت امام خمینی (ره)، در ۱۵۱ صفحه به زبان عربی منتشر شده است. در معرفی این کتاب آمده است: امام خمینی (ره) نظم را نه تنها شیوه‌ای برای تنظیم امور زندگی فردی و اجتماعی خویش برگزیدند؛ بلکه اطرافیان و شاگردان را نیز برای استفاده بیشتر و بهتر از اوقات پیوسته به رعایت آن سفارش می‌کردند. ایشان حکومت اسلامی را حکومت قانون می‌دانستند و از تساوی همگان حتی پیامبر (ص) در مقابل قانون سخن می‌گفتند.

امام خمینی (ره) با تأکید بر قانون‌گرایی و خضوع همگان در مقابل قانون پای‌بندی به قانون را ضامن فسادناپذیری جامعه می‌دانستند و زیان خروج از وظایف و اختیارات قانونی را متذکر می‌شدند. امام خمینی (ره) از نقش ولایت فقیه در حکومت اسلامی و شرایط ولی فقیه و تبعیت از قانون سخن گفته و ولایت فقیه را اساس مشروعیت نظام و مترقی‌ترین اصل قانون اساسی و مانع از پیدایش دیکتاتوری در نظام جمهوری اسلامی دانسته‌اند و با افشای اهداف پشت پرده مخالفان ولایت فقیه، آنان را مخالفان اسلام معرفی کرده‌اند.

پیروی از رهنمودها و سیره عملی آن امام راحل حافظ ارزشمند نظام جمهوری اسلامی و تداوم عزت‌بخش و سرافرازی ملت ایران است. بدین جهت و بر اساس نظریات حضرت امام (ره)، کتاب «النظام و تطبیق القانون» در اختیار علاقه‌مندان در حوزه کشورهای عربی قرار گرفته است.

همچنین ترجمه کتاب «یادت باشد» با عنوان «تذکری» نیز از سوی رایزنی فرهنگی ایران در عراق منتشر شده است. کتاب «یادت باشد»، داستان زندگی شهید حمید سیاهکالی‌مرادی، دومین شهید مدافع حرم استان قزوین است که توسط شمس حجازی به زبان عربی ترجمه و منتشر شد.

این کتاب، عاشقانه‌ترین کتاب شهدای مدافع حرم برای شهید پاییزی دفاع از حریم اهل بیت (ع) است. شهیدسیاهکالی‌مرادی، در پاییز سال ۸۹ به کربلا رفت، در پاییز سال ۹۱ عقد کرد، در پاییز سال ۹۲ ازدواج کرد و نهایتاً در پاییز سال ۹۴ به شهادت رسید!

این کتاب به روایت همسر شهید نوشته شده است و طراحی جذاب جلد آن، گویای همین غربت همسرانه از جنس پاییز است که کتاب «یادت باشد» را بیش از هر چیزی به کتابی سراسر عشق و محبت و دلدادگی بدل کرده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار