کد خبر: ۴۸۱۸۲۷
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۴

رئیس سازمان بهزیستی کشور از واریز نقدی بسته‌های حمایتی دولت به حساب مددجویان بهزیستی تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش شفاف، وحید قبادی دانا معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی اظهار کرد: صبح امروز تفاهم نامه‌ای درخصوص احداث ۲۰ هزار واحد مسکونی در روستا‌ها و شهر‌هایی با کمتر از ۲۵ هزار نفر جمعیت در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به ریاست علیرضا تابش امضا شد.

وی با اشاره به امضای تفاهم نامه با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: این تفاهم نامه متفاوت از امضای تفاهم نامه برای مسکن دو معلول‌ها است.

قبادی دانا تصریح کرد: تفاهم نامه امضا شده امروز با بنیاد مسکن به خانواده‌هایی بایک معلول، خانواده‌هایی دارای زنان سرپرست خانوار، فرزندان عزیز بهزیستی ترخیص شده و به بهبود یافتگان از بلای خانمان سوز اعتیاد تعلق می‌گیرد.

وی در ادامه گفت: مبلغ ۲۵ میلیون تسهیلات با سود ۴ درصد، ۱۰ میلیون تومان بلاعوض از سوی سازمان بهزیستی، ۳۵ میلیون تومان بلاعوض از سوی بنیاد مسکن، خدمات فنی و مهندسی رایگان از سوی بنیاد مسکن مقرر شده تا به خانواده‌های تحت پوشش این نهاد‌ها تعلق گیرد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: اگر این خانواده‌ها زمینی در روستا و شهر داشته باشند، از همین زمین برای ساخت مسکن آن‌ها استفاده می‌شود و اگر هم زمینی نداشتند بنیاد مسکن می‌تواند زمین را به آن‌ها تقبل کند.

وی با اشاره به مدت زمان این تفاهم نامه گفت: مدت این تفاهم نامه یک سال است که نیاز به همت و توجه مددجویان و کمک خیرین دارد.

قبادی دانا در خصوص مسکن روستایی در مناطق کمتر برخوردار استان سیستان و بلوچستان و همچنین جنوب کرمان گفت: در همین زمینه تفاهم نامه‌ای را ذیل تفاهم نامه قبل امضاکردیم که ۲۵۰۰ واحد مسکونی شامل استان سیستان و بلوچستان می‌شود که این فقره حضور سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و کمک‌های دولت را می‌طلبد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: مبلغ ۵۶ میلیون تومان از سوی سازمان بهزیستی و ۵ میلیون تومان از سوی بنیاد مسکن به عنوان بلاعوض برای تکمیل مسکن‌هایی که قبل از سال ۹۳ کار ساخت آن‌ها آغاز و تکمیل نشده‌اند، اختصاص داده خواهد شد.

قبادی دانا با اشاره به امضای تفاهم نامه‌ای جهت ساماندهی کودکان کار و خیابان افزود: بر اساس آمار‌ها حدود ۷۰ درصد این کودکان که در سطح شهر تهران هستند، تابعیت ایرانی ندارند و خارجی و حدود ۳۰ درصد از آنان ایرانی هستند که آمار کودکان کار خارجی در سطح کل کشور ۵۶ درصد است.

 

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: برای ساماندهی کودکان کار به همکاری وزارت کشور، اداره اتباع خارجی، قوه قضاییه، بهزیستی و شهرداری‌ها نیازمند هستیم.

وی با تأکید بر نقش مهم رسانه در ساماندهی کودکان کار و خیابان تصریح کرد: ساماندهی کودکان کار و خیابان یک کار فرهنگی و اجتماعی است و کاری سیاسی و امنتی نیست و اساس آن هم NGO‌ها (مردم) هستند که این کار را در تمام طول سال انجام می‌دهند.

قبادی دانا با اشاره به ساماندهی کودکان کار گفت: استان آذربایجان شرقی و به ویژه شهر تبریز به عنوان الگوی مناسبی در جهت ساماندهی کودکان کار و خیابان شناخته شده است.

وی افزود: امیدواریم که پهنه‌های خیابانی در اختیار NGO‌ها قرار گیرد تا کودکان کار را ساماندهی کنند و در این راستا سازمان بهزیستی و مراکز نگهداری از کودکان کار این سازمان هم همکاری‌های لازم را با NGO‌ها خواهند داشت.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: ساماندهی کودکان کار و خیابان قبل از آغاز سال جدید در تهران و البرز عملیاتی می‌شود و امیدواریم این کار برای کل کشور در فروردین و اردیبهشت ماه نیز عملی شود.

وی با اشاره به تفاهم نامه بین دو سازمان وزارت ورزش و جوانان و بهزیستی بیان کرد: این تفاهم‌نامه موجب هم‌افزایی و همچنین خدمت‌رسانی تخصصی به جوانان و تسهیل در این حوزه خواهد بود.

قبادی دانا با اشاره به عیدی مددجویان بهزیستی گفت: عیدی برخی از مددجویان بهزیستی که قبل از تیر ۹۷ مستمری دریافت می‌کردند، قابل پرداخت است، اما عیدی برخی دیگر از مددجویان این سازمان که حدود ۵۰۰ هزار خانوار هستند، هنوز تأمین نشده است.

قبادی دانا گفت: امیدوارم که سازمان بهزیستی بتواند تا پایان سال جاری عیدی هر دو گروه مددجوی این سازمان را واریز کند.

وی در خصوص بسته‌های حمایتی گفت: بسته معیشتی مددجویان بهزیستی تا پایان امسال به صورت نقدی به حساب‌شان واریز می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: