کد خبر: ۴۸۱۸۹۵
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۷

وزیر کشور گفت: در جلسه‌ای که اعضای شورای اجتماعی در خدمت مقام معظم رهبری حضور داشتند، یکی از اولویت‌های ایشان رسیدگی به مناطق بحرانی و کمتر توسعه‌یافته بود.

به گزارش شفاف، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در حاشیه نشست هماهنگی عملیات اجرایی اسناد توسعه 31 شهرستان کمتر توسعه‌یافته کشور که عصر امروز در وزارت کشور برگزار شد در جمعیت خبرنگاران اظهار کرد: در جلسه‌ای که اعضای شورای اجتماعی در خدمت مقام معظم رهبری حضور داشتند، اولویت‌بندی را ایشان انجام دادند و یکی از اولویت‌های ایشان رسیدگی به مناطق بحرانی و کمتر توسعه‌یافته بود. ما الگوی عملی قلعه گنج را داشتیم و ایشان فرمودند "این تعداد را زیاد و روی آن کار کنید".

وی افزود: در وزارت کشور با کمک همه دستگاه‌های اجرایی ازجمله سازمان برنامه و بودجه و با استانداران همکاری مناسبی داشتیم؛ امروز آمادگی داریم با این جلسه 31 شهرستان در 31 استان را، به‌عنوان الگوی توسعه شهرستانی که شامل شهرها و روستاها می‌شود انجام دهیم.

وزیر کشور ادامه داد: در این مدل همه اختیارات دستگاه‌ها به فرماندار منتقل می‌شود و برای هر شهرستان یک دستگاه معین خواهیم داشت و با سندهایی که برای هر شهرستان تنظیم شده به‌صورت نظارت‌شده و مستمر و دقیق پیگیری می‌کنیم تا به اهداف تعیین‌شده برسیم.

رحمانی‌فضلی تصریح کرد: همزمان با این موضوع یک نگاه منطقه‌ای را در برنامه‌ریزی پیگیری می‌کنیم. هر چند استان به‌عنوان یک منطقه تعریف می‌شود. ما باید توسعه منطقه‌ای را با ظرفیت‌هایی که در استان‌های مختلف موجود است، با هم‌افزایی، هماهنگی و همکاری به توسعه یکپارچه در آن مناطق تبدیل کنیم؛ یعنی ما در سطح منطقه‌ای و در سطح محلی این کار را الگوسازی می‌کنیم که ضعف‌ها و ایرادات و نقاط قوت مشخص شوند و بتوانیم در سطح ملی آن را انجام دهیم.

 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: