کد خبر: ۴۸۱۹۶۶
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۳

سرمربی استقلال معتقد است روزهای سخت استقلال فرا رسیده است.

به گزارش شفاف، وینفرد شفر سرمربی استقلال در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر نفت مسجدسلیمان اظهار کرد: همان‌طور که قبلاً گفته بودم روزهای سخت ما فرا می‌رسد و هر ۴ روز یک بار بازی داریم و این فشردگی بازی‌ها ما را اذیت می‌کند. تیم‌هایی که مقابل ما قرار می‌گیرند با تمام توان برابر ما می‌ایستند و می‌خواهد برنده شوند.

وی ادامه داد: نمی‌دانم فردا چه بازیکنانی برای ما بازی می‌کنند. ما مستقیم از قطر به ایران برگشتیم و وقت کافی برای ریکاوری نداشتیم و ۳ روز بعد از آن بازی باید در لیگ بازی کنیم. نقش کادر پزشکی ما بسیار مهم است. به دکتر نوروزی بابت مدال نقره‌اش تبریک می گویم اما من به او مدال طلا می‌دهم.

سرمربی استقلال اضافه کرد: چند بازیکن مثل وریا غفوری، فرشید باقری و منشأ مشکل دارند و باید بیشتر با آن‌ها کار کنیم و در زمان استراحت‌شان مراقب آن‌ها باشیم. برای من هم موفقیت در لیگ مهم است و هم در لیگ قهرمانان آسیا.

شفر درباره تقویم لیگ قهرمانان آسیا گفت: دو سه هفته قبل هم گفته بودم که در چنین شرایطی ریکاوری جسمی فقط مهم نیست و بازیکنان باید از لحاظ روحی مناسب باشند. طبیعتاً نمی‌توانیم با ۲۵ بازیکن در زمین حاضر شویم و تعدادی از بازیکنان باید در خانه بمانند و آماده حضور در زمین برای بازی‌های بعدی باشند و سلامت جسمانی خود را حفظ کنند. آن‌هایی که در قطر با ما نبودند باید سعی کنند به آمادگی مطلوب برسند؛ بازیکنانی مثل علی کریمی وهمام طارق که هم با مربی بدنساز کار کردند و هم با پزشک‌های تیم. باید ببینیم در تمرین آخر شرایطشان به چه صورت است. اولین بار نیست که با چنین فشردگی روبرو می‌شوم و همه باید از تیم حمایت کنند. باید به استراحت تیم کمک کنیم. هدف ما فقط لیگ برتر نیست و می‌خواهیم در لیگ قهرمانان آسیا موفق باشیم. در لیگ برتر ۴ امتیاز با صدرنشین فاصله داریم و در لیگ قهرمانان آسیا، وقتی بازی‌های آژاکس و منچستر را با رئال و پاری سنژرمن می بی نم فکر می‌کنم کار آن‌ها از ما سخت‌تر است. ما شانس زیادی برای برگشت داریم تا شرایط را تغییر دهیم. در دیدار خود با نفت مسجد سلیمان باید مانند بازی با فولاد و ذوب‌آهن به میدان رویم. همه می‌دانند که باید به تیم کمک کنند. بازیکنان در تمرین با تمام وجود تلاش می‌کنند و ما هم باید برای آن‌ها تلاش کنیم.

او درباره لیگ قهرمانان آسیا گفت: من در رابطه با تیم خودم باید صحبت کنم. ما شانس برای یک هیچ کردن یا حتی یک بر یک کردن بازی داشتیم. دو سه موقعیت خوب گلزنی داشتیم. نگرانی برای آسیا ندارم و باید خود را آماده دیدار لیگ برتری خود کنیم و سپس به العین بیندیشیم. در گروه ما سه تیم قهرمان وجود دارند در حالی که در گروه‌های دیگر تیم‌های دوم و سوم و چهارم لیگ‌های کشورهای مختلف هستند. ما همیشه در گروه سخت قرار می‌گیریم اما این مشکلی نیست و من به تیمم ایمان دارم. ما می‌توانیم العین و الدحیل را در تهران ببریم. شاید این تیم‌ها در بازار ۵۰ میلیون دلار هزینه جذب بازیکن کرده باشند اما برای ما مهم نیست و ما می‌توانیم آن‌ها را شکست دهیم و برای این هدف در تمرین با بازیکنان کار و تلاش می‌کنیم

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار