کد خبر: ۴۸۱۹۹۵
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۶
به همت جامعه ایمانی مشعر

دومین نشست صمیمانه جمعی از ستایش‌گران آستان اهل‌بیت علیهم‌السلام با عنوان الی الحبیب۲

جمعی از ستایشگران جوان آستان اهل‌بیت(ع) طی نشستی به همت جامعه ایمانی مشعر با حضور مهدی سلحشور دبیر جامعه ایمانی مشعر، سعید قاسمی از یادگاران دفاع مقدس و بهمن مشکینی کارشناس آسیب‌های اجتماعی در قرارگاه خاتم‌الاوصیا تهران گردهم آمدند.
به گزارش جامعه ایمانی مشعر، دومین نشست صمیمی جمعی از ستایشگران جوان آستان اهل‌بیت(ع) از ظهر تا عصر امروز با حضور مداحان انقلابی استان‌های مختلف کشور در سالن جلسات ساختمان خاتم‌الاصیا برگزار شد.
در ابتدای این نشست مهدی سلحشور دبیر جامعه ایمانی مشعر رسیدن به نتیجه را نیازمند تعریف عملیات و هدف مشترکی برای نیروهای انقلابی دانست و مطرح کرد: در شرایط فعلی باید به دنبال هم‌گرایی و انسجام نیروهای انقلابی باشیم تا بتوانیم به نتیجه مورد نظر برسیم.
رحیم آبفروش جانشین دبیر جامعه ایمانی مشعر با اشاره به ایجاد کانال‌های اختصاصی برای ستایشگران جوان عنوان کرد: این افراد می‌توانند از رابطان رسانه‌ای و متخصصان این حوزه برای انجام اقدامات تخصصی در شبکه «هیأت تی‌وی» استفاده کنند.
بهمن مشکینی کارشناس آسیب‌های اجتماعی با اشاره به اینکه استعمار برای فردگرایی افراد توطئه‌های مختلفی را دنبال کرده است، مطرح کرد: انقلاب اسلامی نوید جامعه‌سازی مجدد را می‌داد اما برخی از افراد در ابتدای دهه 60 مسیری که رهبری و امثال شهید بهشتی به دنبال آن بودند را تغییر دادند به همین علت به دولت‌سازی مجدد رسیدیم نه جامعه‌سازی، درحالی‌که ما باید به دنبال جامعه‌سازی و تقویت ارتباطات مردم باشیم که موجب رسیدن به موفقیت می‌شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسین موسوی مسئول هیأت یامهدی واوان اسلامشهر با بیان اینکه سلسله نشست‌های ستایشگران جوان آستان اهل‌بیت(ع) باید به صورت فصلی و با اولویت‌های مورد نظر جبهه انقلاب اسلامی دنبال شود، عنوان کرد: در این نشست‌ها چالش‌های مورد نظر جامعه و ارائه راهکارهای رفع این چالش‌ها با مشارکت مداحان و استفاده از ظرفیت‌های اجتماعی موجود مورد توجه قرار می‌گیرد.
رحمان نوازنی از مداحان کرج از مداحان جوان استان لرسان با اشاره به اینکه برخی از هیأت‌های مذهبی به تشکلات خاص جدای از تاثیرات اجتماعی و گرایش‌های مذهبی خاص شده است، عنوان کرد: اکنون با برخی هیأت‌هایی مواجه هستیم که در جذب جمعیت با مشکل روبرو هستند و باید در راستای اجتماعی کردن آن‌ها برنامه‌های ویژه را دنبال کنیم.
مهدی ترکاشوند از مداحان جوان استان لرستان با اشاره به اینکه رهبر انقلاب اسلامی برای مداحان توصیه‌های اخلاقی جامعی را مطرح کرده‌اند، تصریح کرد: برخی هیأت‌ها و مداحان نسبت به موضوع‌هایی اختلاف نظر دارند که با نشست‌های هم‌اندیشی در سطح کشور می‌توان به نقطه مشترکی برسیم.
محسن عرب‌خالقی از شاعران اهل‌بیت(ع) با بیان اینکه‌ مداحان می‌توانند از فرصت‌های مختلف از جمله مجالس ترحیم برای ارتباط با اقشار مختلف مردم استفاده کنند، عنوان کرد: این قشر برای تحقق اهداف مورد نظر جبهه انقلاب نباید فقط در میان هیأتی تاثیرگذار باشند بلکه باید در میان اقشار مختلف جامعه به ویژه قشر خاکستری نیز جایگاه داشته باشند و در این راستا باید از زبان هنر به صورت ویژه استفاده کنند.
مهدی تدینی از مداحان جوان اهل‌بیت(ع) با تاکید بر اینکه مداحان باید با آمایش سرزمینی در حوزه آسیب‌های اجتماعی آشنا شوند، عنوان کرد: انتقال تجربیات افراد در رفع این آسیب‌ها توسط مداحان می‌تواند موجب فراگیری راهکارهای پربازده شود.
مهدی دردتشتیان از مبلغانی دینی فعال در آمریکا طی سخنانی عنوان کرد: یکی از مشکلاتی که امروز دامن‌گیر ما شده این است که با توجه بیش از حد به فضای مجازی از تبلیغ چهره به چهره و فضاهای حقیقی خود غافل شده‌ایم درحالی‌که توجه به فضاهای حقیقی و مجازی هر دو باید در کنار یکدیگر مورد توجه قرار گیرد.
در پایان این نشست، سردار سعید قاسمی از یادگاران دفاع مقدس با اشاره به اینکه هدایت بخشی از مردم جامعه در اختیار هیأتی‌ها قرار دارد، خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی نه فقط باید از ظرفیت‌های در اختیار به شیوه مطلوب استفاده کنیم بلکه باید با گسترش خدمات اجتماعی به دنبال توسعه ظرفیت‌ها و بسترهای ارتباطی خود با مردم باشیم.

ستایشگران جوان آستان اهل‌بیت(ع) در تهران گردهم آمدند

سعید قاسمی:
هیأت‌ها به سمت محرومیت‌زدایی حرکت کنند/ آفت‌های فرارو مداحان بسیار پرمخاطره است
یکی از چهره شاخص جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گفت: هیأت‌ها و انقلابیون باید به سمت محرومیت‌زدایی و خدمات اجتماعی حرکت کنند و در این راستا فعالیت‌ها نباید فقط به عرصه‌های عمرانی و مادی محدود شود چراکه برخی از محرومیت‌ها فرهنگی، علمی و اجتماعی است.
به گزارش جامعه ایمانی مشعر، سردار سعید قاسمی ظهر امروز در دومین نشست صمیمانه جمعی از ستایشگران جوان آستان اهل‌بیت(ع) که در سالن جلسات ساختمان قرارگاه خاتم‌الاوصیا برگزار شد، با اشاره به اینکه فرود و فرازها برای نظام اسلامی عبرت‌آموز بوده است، اظهار کرد: اکنون در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی هر چند به سن بلوغ رسیده‌ایم اما نتوانسته مستندسازی مورد نیاز را برای انتقال تجربیات مورد نیاز به نسل‌های آینده را به شیوه مطلوب رقم بزنیم.
وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب پدیده خارق‌العاده و نمونه در مدیریت جامعه است، اضافه کرد: ایشان در عرصه‌های مختلف دستورات مورد نیاز را به مردم و مسئولان ارائه کرده‌اند که اگر به آن عمل می‌کردیم بسیار فراتر از جایگاه فعلی بودیم.
این یادگار هشت سال دفاع مقدس از هیأت به‌عنوان برترین مجموعه برای تربیت نسل انقلابی و مذهبی یاد کرد و گفت: فقط مسجد و هیأت در شرایط فعلی می‌توانند مروج فرهنگ ایثار و شهادت باشد و در این میان مداحان و سخنرانان نقش برجسته‌ای را بر عهده دارند.
وی از گریه و شور به‌عنوان لازمه کار مداحی نام برد و تصریح کرد: موضوع اصلی که باید مورد توجه صاحبان منبر قرار گیرد ارتقای سطح شعور و فهم مخاطبان است که می‌تواند منجر به تربیت درست و دینی شود.
قاسمی با اشاره به اینکه هدایت بخشی از مردم جامعه در اختیار هیأتی‌ها قرار دارد، خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی نه فقط باید از ظرفیت‌های در اختیار به شیوه مطلوب استفاده کنیم بلکه باید با گسترش خدمات اجتماعی به دنبال توسعه ظرفیت‌ها و بسترهای ارتباطی خود با مردم باشیم.
وی خاطرنشان کرد: هیأت‌ها و انقلابیون باید به سمت محرومیت‌زدایی و خدمات اجتماعی حرکت کنند و در این راستا فعالیت‌ها نباید فقط به عرصه‌های عمرانی و مادی محدود شود چراکه برخی از محرومیت‌ها فرهنگی، علمی و اجتماعی است.
قاسمی از گسترش مشکلات اجتماعی و نفوذ آن به در میان خانواده‌های جامعه یاد کرد و گفت: اگر مردم در هیأت‌ها گره‌گشایی از مشکلات را مشاهده کنند به صورت فعال‌تر در این مجموعه‌ها نه فقط حضور خواهند یافت بلکه مشارکت‌های بیشتری نیز خواهند داشت.
این چهره جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی یادآور شد: آفت‌های فرارو مداحان بسیار پرمخاطره است و گذر کردن از این آفت‌ها نیازمند افرادی است که ایمان و تقوای بالایی داشته باشند.

ستایشگران جوان آستان اهل‌بیت(ع) در تهران گردهم آمدند

مهدی سلحشور:
مداحان نسبت به تقویت بنیان خانواده اهتمام جدی داشته باشند
دبیر جامعه ایمانی مشعر از تلاش دشمن برای از بین بردن بنیان خانواده یاد کرد و گفت: همانطور که رهبر انقلاب اسلامی فرمودند مداحان باید نسبت به تقویت بنیان خانواده‌ها و به خصوص ترویج طهارت در میان جوانان اهتمام جدی داشته باشند که این امر بهترین روش برای حفظ انقلاب اسلامی است.
به گزارش جامعه ایمانی مشعر، مهدی سلحشور ظهر امروز در دومین نشست صمیمانه جمعی از ستایشگران جوان آستان اهل‌بیت(ع) که در سالن جلسات ساختمان قرارگاه خاتم‌الاوصیا برگزار شد، با اشاره به اینکه جنگ تمام عیار دشمن در شرایط فعلی کشور برای هیچ فردی پوشیده نیست، اظهار کرد: برخی به جنگ بی‌توجه هستند و اسلحه‌ای ندارند اما برخی دیگر هم که اسلحه‌ای دارند از آن استفاده نمی‌کنند یا تیرهای خود را به هدف نمی‌زنند.
وی بر لزوم حرکت منسجم نیروهای انقلابی در عرصه‌های مختلف تاکید کرد و افزود: در شرایط فعلی مهم‌ترین چالش‌های کشور باید با استفاده از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب شناسایی شود و همه نیروهای انقلابی در کنار یکدیگر به سمت هدف مورد نظر حرکت کنند.
دبیر جامعه ایمانی مشعر با بیان اینکه به تعبیر رهبر انقلاب اسلامی از جمله اهداف انقلاب ایجاد دنیای مؤمن، امن و سالم است، عنوان کرد: بر اساس فرمایشات ایشان مداحان باید به دنبال هدف انقلاب اسلامی باشند و در این راستا دغدغه و اهتمام ویژه داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: اینکه رهبر انقلاب اسلامی در این سال‌ها به صورت مستمر به موضوع اقتصاد مقاومتی تاکید داشته‌اند نشان از اهمیت این موضوع است که اگر به این رهنمودها به شیوه مطلوب توجه شده بود دچار مشکلات اقتصادی فعلی نمی‌شدیم.
سلحشور از تلاش دشمن برای از بین بردن بنیان خانواده یاد کرد و گفت: همانطور که رهبر انقلاب اسلامی فرمودند مداحان باید نسبت به تقویت بنیان خانواده‌ها و به خصوص ترویج طهارت در میان جوانان اهتمام جدی داشته باشند که این امر بهترین روش برای حفظ انقلاب اسلامی است.
وی رسیدن به نتیجه را نیازمند تعریف عملیات و هدف مشترکی برای نیروهای انقلابی دانست و مطرح کرد: در شرایط فعلی باید به دنبال هم‌گرایی و انسجام نیروهای انقلابی باشیم تا بتوانیم به نتیجه مورد نظر برسیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: