کد خبر: ۴۸۲۲۷۵
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۹
رییس هیات مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی کشور:

رییس هیات مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی کشور با تاکید بر اینکه توجه به توسعه از الزامات تولید محور بودن است، گفت: هم اکنون بالغ بر ۶۰ درصد از مواد اولیه دارویی در داخل کشور تولید می‌شود.

به گزارش شفاف، احمد شیبانی در آیین افتتاحیه شرکت پرسام رابر فارمد در شهر صنعتی کاوه شهرستان ساوه افزود: قبل از انقلاب صنعت ملی ویژه دارو نداشتیم اما بعد از انقلاب نظام نوین دارویی ایجاد شد.

وی با بیان اینکه تولید ۲۰ درصدی دارو در کشور در دوران قبل از انقلاب به ۹۷ درصد بعد از انقلاب افزایش یافته و در مجموع به ۷۰۰ میلیون یورو رسیده است، گفت: در سال ۵۷ ایران با برخورداری از ۳۵ میلیون نفر جمعیت برای واردات دارو ۵۷۰ میلیون یورو هزینه می کرد، اما اکنون در بسیاری از این هزینه‌ها صرفه جویی شده است.

شیبانی افزود: صنعت داروسازی کشور به شدت تحت تاثیر مواد اولیه و صنایع بسته بندی است و اکنون ۱۰۰ کارخانه داروسازی در کشور به تولید داروهای شیمیایی می‌پردازند که برای تامین مواد اولیه آنها باید صنایع جانبی احداث شود.

رییس هیات مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی کشور در ادامه اظهار کرد: در زمان جنگ تحمیلی علیرغم وجود همه مشکلات ساخت ۱۲ کارخانه تولید دارو در کشور آغاز شد و با وجود مشکلاتی که از جمله در حوزه ارزی وجود داشت نسبت به توسعه صنعت داروسازی کشور اهتمام ویژه ای شد.

وی با بیان اینکه کمترین مشکل را در زمینه تولیدات داروهای مختلف در کشور داریم، گفت: به هر میزان که بتوانیم از تولیدات داخلی تهیه کنیم قطعا وارد نخواهیم کرد و این اقدام در راستای حمایت از تولید ملی و داروسازان داخلی است. باید همه مدیران دولتی و دست اندرکاران در کنار سرمایه گذاران بخش خصوصی برای صادرات محوری فعال باشند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار