کد خبر: ۴۸۲۳۹۶
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۲

فرماندار شیراز گفت: استان فارس یکی از مهاجر پذیرترین نقاط کشور بوده و از آسیب‌های اجتماعی بیشتری برخورددار است.

به گزارش شفاف، محمدرضا امیری عصر امروز در نشست شورای اداری شهرستان شیراز ضمن گرامی‌داشت 22 اسفند ماه سالروز بزرگداشت شهدا، اظهار داشت: در این جلسات به تمامی نظرات، سخنرانی‌ها و تصمیماتی که باید به سمع و نظر عامه جامعه برسد بررسی می‌شود.

وی با تاکید بر نظم و حضور اعضای شورای اداری در جلسات، اظهار داشت: اعضای شورای اداری باید طبق برنامه، مقررات و ساعت مشخص شده در جلسات حضور یابند.

امیری با بیان اینکه تاخیر 30 دقیقه‌ای هیچ کدام از اعضاء در جلسات مورد قبول نیست، ادامه داد: اگر اعضایی از شورای اداری در جلسات غیبت داشته باشد در وهله اول به وی تذکر داده می‌شود و در مرحله دوم به مدیر اداره مربوطه این موضوع مطرح و انتقال داده می‌شود و در مرحله سوم خود بصورت جدی برخورد خواهم کرد.

فرماندار شیراز گفت: تمامی ارگان‌ها و ادارت مربوطه باید بیانیه «گام دوم انقلاب» را در بخش‌های مختلف ادارات خود انتقال دهند.

امیری با تاکید بر ضرورت رعایت عدالت متوازن در دستگاه‌های اجرایی، بیان کرد: باید بیانیه گام دوم انقلاب را در جهت ترغیب، معنویت و اخلاق در جذب مشارکت‌های مردم به کار ببریم.

وی در ادامه با بیان اینکه نظرات مردم باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد، افزود: با توجه به شرایط اقتصادی فاصله‌های ایجاد شده باید رفع شود.

فرماندار شیراز با بیان اینکه مردم، مسوولان را به عنوان دولت و حاکمیت می‌شناسند، اظهار کرد: خدمات‌رسانی به شهروندان بحث مهمی بوده و نیازمند انسجام هماهنگی و هم‌افزایی است، بنابراین باید در حوزه خدمت‌رسانی این مهم مورد توجه ویژه‌ای قرار گرفته شود.

امیری با عنوان این موضوع که باید مسوولان پای کار باشند و جهادی عمل کنند، گفت: شیراز مهد تمدن ادب با پیشینه غنی فرهنگی و تاریخی، قطب گردشگری و درمان است از این‌رو این شهر نیازمند مدیران اثربخش و کارآمد است.

وی با اشاره به این موضوع که در شرایط کنونی با جنگ اقتصادی مواجه هستیم، تصریح کرد: باید روحیه ایثار طلبی را در مدیران دستگاه های اجرایی تقویت کنیم و مشکلات را به حداقل برسانیم و آرامش مردم را بتوانیم تامین کنیم.

فرماندار شیراز با اشاره به سابقه تاریخی این کلانشهر، ادامه داد: استان فارس یکی از مهاجر پذیرترین نقاط کشور است و از آسیب‌های اجتماعی بیشتری برخورددار است.

امیری با تاکید بر این موضوع که نیازمند همت جمعی برای رونق کسب و کار هستیم، ادامه داد: مدیران باید مقررات‌زدایی را کنار گذاشته و توسعه صنعت گردشگری را در اولویت کار خود قرار دهند.

وی توجه به نیازهای مردم و تکریم ارباب رجوع را از اولویت‌های دستگاه‌ها دانست و افزود: مدیران ادارات انسان‌های متدین و کارکنان شریفی هستند که نظارت‌ها باید قوی‌تر شود.

امیری ادامه داد: گلوگاه‌های فسادخیز باید شناسایی و مرتفع شوند.

منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: