کد خبر: ۴۸۲۴۸۶
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۶

پایگاه خبری «شفقنا» طی فراخوانی آحاد مردم، مسئولین، سیاستمداران و رسانه‌ها را دعوت کرده تا در کمپینی به نام «نوروز مهربانی و همدلی» شرکت کنند.

پایگاه خبری «شفقنا» طی فراخوانی آحاد مردم، مسئولین، سیاستمداران و رسانه‌ها  را دعوت کرده تا در کمپینی به نام «نوروز مهربانی و همدلی» شرکت کنند. در شرایطی که بسیاری از مردم با مشکلات اقتصادی دست‌وپنجه نرم می‌کنند، هدف از این کمپین،  حمایت معنوی و مادی از اقشار ضعیف و کم‌درآمد جامعه است. در همین راستا این کمپین، پیشنهادهایی چون بهره‌گیری از شبکه‌های مجازی برای راه‌اندازی و توسعه جنبش‌های خیرخواهانه و پرهیز از تجملات و هزینه‌های اضافی و تشویق مدیران به احقاق حقوق کارگران و حداقل حمایت‌های معنوی از ایشان و همچنین دعوت نهادهای مدنی به برپا سازی گسترده  چادرها و دیوارهای مهربانی را مطرح ساخته است. حال می‌خواهیم نظرات اهالی رسانه را برای پیشبرد بهتر این کمپین و راهکار آنان را برای ایجاد فضای مناسب در حمایت از اقشار ضعیف جامعه دنبال کنیم.

نوروز مهربانی و همدلی/صاحب امتیاز «عصر ایران»: هرکدام از ما با یک کار خوب حال جامعه را بهتر کنیم

جعفر محمدی، صاحب امتیاز «عصر ایران» در این باره به شفقنا رسانه می‌گوید: به عقیده من این کمپین ذیل یک پارادایم ذهنی بزرگ‌تر، یعنی پروژه تلاش جمعی برای حال خوب قرار می‌گیرد. متأسفانه حال جامعه ما خوب نیست و این گزاره‌ای است که اساساً نیاز به اثبات ندارد. چون همه ما با مظاهر این حال بد مواجه هستیم. خودمان هم عضوی از این جامعه هستیم یا حال خودمان بد است یا از این حال بد جامعه متأثر می‌شویم.

او ادامه می‌دهد: یکی از دلایل بد بودن حال جامعه در کنار موارد دیگر این است که همه منتظریم تا یک نفر مثلاً پدر و مادر، یک خیر ، یک نهاد و… حال ما را خوب کند. این در حالی است که تبدیل حال موجود به حال خوب باید از خودمان شروع شود. یعنی هرکدام از ما به اندازه‌ای قابلیت داریم که بتوانیم ذره‌ای در ایجاد حال خوب در جامعه مؤثر باشیم. سلبریتی‌ها، رسانه‌ها، سوپرمارکتی‌ها، دانش‌آموزها ، معلم‌ها و… هرکدام به گونه‌ای می‌توانند با اقدامی حال جامعه را بهتر کنند.

محمدی توضیح می‌دهد: باید اول از همه هرکدام از ما بپذیریم که من می‌توانم و وظیفه دارم تا بخشی از پروژه حال خوب جامعه باشم. ولو اینکه تبدیل حال جامعه به حال خوب پروژه‌ای کلان باشد و اقدام من قطره‌ای از دریا. بنابراین اگر هرکدام از ما اول بپذیرد حال جامعه بد است. دوم؛ بپذیرد که می تواند و موظف است تا سهامدار حال خوب جامعه باشد. بعد از اینکه این واقعیت‌ها را پذیرفت باید ببیند چه کاری می تواند انجام دهد. هیچ‌کدام از ما آن‌قدر ناتوان نیستیم که هیچ کاری از دستمان برنیاید.

او ادامه می‌دهد: برخورد مناسب یک راننده با یک عابر در خیابان اگرچه هزینه‌ای برای طرف ندارد ولی همین اقدام می‌تواند بخشی از پروژه حال خوب جامعه باشد. شما از این اقدام پیش پا افتاده بگیرید تا خیری که مدرسه می‌سازد یا برای مستمندی جهیزیه تهیه می‌کند، یا سیاستمداری کارش را خوب انجام دهد، رسانه‌ای برخورد مؤثرتری داشته باشد و فقط دنبال خبر منفی نباشد و… . حال خوب می‌تواند از یک لبخند شروع شود تا مسائل مالی کلان ادامه داشته باشد. اگر ما این تعهد را همگانی کنیم و از ۸۰ میلیون ایرانی حداقل ۶۰ میلیون نفر سعی کنند هر روز یک حال خوب ایجاد کنند، انرژی بزرگی در جامعه اتفاق می‌افتد. کمپین «نوروز مهربانی و همدلی» شفقنا هم ذیل همین پارادایم است و از این منظر بسیار انسانی و ستودنی است. من به نوبه خودم به عنوان یک شهروند از شفقنا ممنونم که دغدغه حال خوب جامعه را دارد.

صاحب امتیاز «عصر ایران» برای فراهم کردن بهاری خوب جهت بهتر کردن حال جامعه پیشنهاد می‌کند: سیاستمدارانمان در این ایام سکوت کنند چون بخش مهمی از حال بد جامعه به خاطر زیاده گویی های برخی از سیاستمداران ما است. وقتی وارد حرف زدن و دعواهای سیاسی می‌شوند حال مردم بد می‌شود و این حال بد در اقتصاد، خانواده، معیشت و … تسری پیدا می‌کند. اگر سیاستمداران ما یاد بگیرند زیاد حرف نزنند و علمی عمل کنند و مدیریت علمی داشته باشند حال جامعه بهتر می‌شود. رسانه‌ها هم در کنار پرداختن به جنجال‌ها باید به دو مقوله خبرهای خوب و بالا بردن سطح دانایی مردم از طریق آموزش اقدام کنند. معلمی که به‌صورت مجانی دانش‌آموز مستمندش را آماده آزمون کند ، کسبه‌ای که بتوانند یک مقدار از سودشان را کم کنند هم به این کمپین پیوسته‌اند. هرکدام از ما با یک کار خوب حال جامعه را بهتر کنیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: