کد خبر: ۴۸۲۵۰۴
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۹

سازمان اطلاعات آلمان تحت تاثیر از سیاست‌های آمریکا به تازگی درباره فناوری 5G در گوشی‌های هوآوی ابراز نگرانی کرده و اعلام کرده هوآوی شریک قابل اعتمادی نیست.

 

به گزارش خبرنگار شفاف، سازمان اطلاعات آلمان با نام اختصاری BND به تازگی اعلام کرده است که هوآوی شریک قابل اعتمادی نیست و نباید بخشی از توسعه شبکه 5G این کشور باشد. BND این مسئله را بر اساس حوادث امنیتی که در گذشته اتفاق افتاده، در نظر گرفته است. قبلاً، سازمان اطلاعات نروژ نگرانی‌های مشابهی را مطرح کرده و دانمارک نیز با او هم عقیده بود.

البته کاملا واضح است که بزرگترین فشار از سوی ایالات متحده آمریکا بر این شرکت وارد می‌شود. سفارت ایالات متحده آمریکا در برلین هشدار داده است که شبکه 5G به طور بالقوه آسیب پذیر خواهد بود و این مسئله می‌تواند آینده به اشتراک گذاری اطلاعات بین دو کشور را در معرض خطر قرار دهد.

نگرانی اصلی این کشور‌ها این است که هوآوی در سخت افزارش قطعه‌ای به کار برده باشد که به وسیله آن دولت چین بتواند اطلاعات کاربران را جمع آوری کرده و مورد استفاده قرار دهد. این اتهامی است که هوآوی آن را انکار می‌کند. این شرکت حتی از دولت ایالات متحده آمریکا برای ممنوعیت این سرویس و آسیب رساندن به شهرت خود شکایت دارد.

به هر حال BnetzA، سازمان نظارتی ارتباطات راه دور آلمان به زودی در تاریخ ۱۹ مارس مزایده برای اپراتور 5G را آغاز می‌کند. بر اساس اطلاعاتی که مطبوعات منتشر کرده‌اند، در این مزایده چهار اپراتور شرکت می‌کنند. نام این اپراتور‌ها Drillisch Netz، Telefonica، Deutsche Telekom (T-Mobile) و Vodafone است.

در مجموع ۴۲۰ مگاهرتز از باند‌های ۲ و ۳.۶ گیگاهرتزی مورد مزایده قرار خواهد گرفت. با این حال، عدم اطمینان در مورد اینکه چه کسی سخت افزار این فناوری را ارائه می‌دهد، باعث تأخیر در اجرای این مزایده می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: