کد خبر: ۴۸۲۷۵۹
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۸

گروه نفت و گاز اتریش ( او ام وی) و خطوط هوایی این کشور در همکاری با هم لیوان های پلاستیکی مسافران هواپیماها را به نفت مصنوعی تبدیل می کنند.

به گزارش شفاف، در میانه نگرانی جهانی در مورد استفاده بیش از حد از پلاستیک، گروه نفت و گاز اتریش ( او ام وی) و خطوط هوایی این کشور در همکاری با هم لیوان های پلاستیکی مسافران هواپیماها را به نفت مصنوعی تبدیل می کنند که می تواند بعدها به سوخت یا سایر محصولات پلاستیکی تبدیل شود .
او ام وی اعلام کرد شروع کرده به فراوری لیوان های یکبار مصرف خطوط هوایی اتریش و تبدیل آنها به سوخت .
کارخانه «ری اویل» این پلاستیک را تا بیش از 400 درجه سانتی‌گراد گرما می‌دهد. در این دما مولکول های پلاستیک برای تولید نفت خام مصنوعی شکسته می شوند.
والفگنک هافر، متخصص ارشد تکنولوژی جدید در او ام وی گفت:« خیلی بهتر است اگر پلاستیک قدیمی را به نفت مصنوعی یا سایر محصولات جدید پلاستیکی تبدیل کنیم. این کار یک اقتصاد گردشی برای ما ایجاد می‌کند مانند آنچه در مورد کاغذ انجام می شود ».
کل زنجیره تبدیل پلاستیک به نفت خام مصنوعی این گونه است: کارکنان پرواز خطوط هوایی اتریش پلاستیک را به طور جداگانه جمع آوری می‌کنند. یک شرکت جمع‌آوری زباله لیوان های پلاستیکی را به کارخانه می‌فرستد و در آنجا پلاستیک را گرم کرده و به سوخت مصنوعی تبدیل می کنند .
به گزارش شفاف، از 100 کیلو پلاستیک مصرف شده می توان 100 لیتر سوخت مصنوعی به دست آورد .
خطوط هوایی گزینه‌های زیادی برای سوخت مصرفی شان ندارند چون سوخت جت از نفت به دست می‌آید ولی بسیاری خطوط هوایی استفاده از پلاستیک را محدود کرده اند. خطوط هوایی آمریکا در جولای 2018 نی های پلاستیکی را حذف کردند و برای سرو نوشیدنی هایشان از نی های زیستی دوستدار محیط زیست استفاده می‌کنند. خطوط هوایی دلتا ایر در اکتبر 2018 اعلام کرد بر روی حذف پلاستیک‌های یک‌بار مصرف در هواپیماها کار می کند .
انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: