کد خبر: ۴۸۲۷۷۹
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۲

رئیس اداره بهزیستی شهرستان آق قلا با اشاره به تخریب سه مجتمع خدمات روزانه، ۲ مرکز توانبخشی سالمندان و معلولان و سه مهدکودک و یک روستامهد، گفت: متأسفانه در پی سیل اخیر در استان گلستان این مراکز و مجتمع‌ها ۱۰۰ درصد تخریب شده اند.

به گزارش شفاف، فرزانه حاجی محمد در حاشیه بازدید از آخرین وضعیت مراکز سازمان بهزیستی در شهرستان آق قلا اظهار کرد: 4 هزار و 500 معلول و 200 نفر زن سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی شهرستان آق قلا قرار درند.

وی تصریح کرد: متأسفانه در پی سیل اخیر خسارت بسیاری به مجتمع‌ها و مراکز توانبخشی و همچنین مهدهای کودک شهرستان آق قلا وارد شده است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان آق قلا ادامه داد: در پی وقوع سیل در این شهرستان؛ دو مرکز توانبخشی سالمندان و معلولان، سه مهدکودک شهری، یک روستامهد و همچنین سه مجتمع خدمات روزانه تخریب شده‌اند.

حاجی محمد درباره میزان خسارت وارد شده به مراکز سازمان بهزیستی در این شهرستان، گفت: هنوز نمی‌توان آمار دقیقی داد اما گزارشات و شواهد حاکی از آن است که مراکز اشاره شده کاملا تخریب شده‌اند.

وی اضافه کرد: البته خداراشکر در این حادثه خسارت جانی به مددجویان تحت پوشش بهزیستی وارد نشده است چرا که پیش از وقوع سیل و طی هماهنگی‌های صورت گرفته مددجویان اعم از معلولان و زنان سرپرست خانوار به سایر مجتمع‌های شهرستان‌های دیگر منتقل شده‌اند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان آق قلا همچنین از اجرای برنامه‌های ویژه برای حمایت از خانواده‌های آسیب‌دیده اشاره کرد و گفت: اجرای طرح محب، ارائه خدمات توسط اورژانس اجتماعی، توزیع مواد غذایی، توزیع پوشاک، از جمله مواردی است که توسط بهزیستی شهرستان آق قلا در حال انجام است.

وی اظهار امیدواری کرد: با فروکش کردن بارندگی‌ها و مشخص شدن میزان خسارت‌ها، فرآیند بازسازی مراکز و مجتمع‌ها آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: