کد خبر: ۴۸۲۷۹۰
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۹

معاون وزیر صنعت از تشکیل کمیته ای در استان گلستان برای بررسی و تصمیم گیری درباره خسارات ناشی از سیل خبر داد و ابراز امیدواری کرد که تا ۸ روز آینده واحدهای صنعتی این استان به تدریج فعالیت خود را از سر بگیرند.

به گزارش شفاف، محسن صالحی نیا اظهارداشت: در جریان سیل اخیر گلستان، میزان ورودی آب به نسبت خروجی آن بسیار بالاتر بوده که این موضوع خسارت هایی را به واحدهای تولیدی و زیربنایی شهرک های صنعتی وارد کرده است، با این حال سطح آب در چند روز اخیر تا حدودی پایین آمده و شرایط بهتر شده است.

وی افزود: برآورد اولیه ای درباره خسارات به تاسیسات زیربنایی شهرک صنعتی استان گلستان و واحدهای تولیدی داشته ایم، اما در این مرحله، از نظر کارشناسی اظهارنظر قطعی دشوار است و باید چند روزی هم صبر کرد تا شرایط برای برآورد قطعی فراهم شود.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران ادامه داد: کمیته ای در استان گلستان برای رفع مشکلات با ریاست استاندار و حضور روسای سازمان صنعت، معدن و تجارت، برنامه و بودجه این استان و مدیرکل راه، مسکن و شهرسازی، اتاق بازرگانی گلستان و... تشکیل شده است که ارزیابی از وضعیت داشته و بر اساس آن برای جبران خسارات، رفع مشکلات و بازگشت به شرایط عادی اقدامات لازم انجام شود.

صالحی نیا افزود: با واحدهای تولیدی نیز جلسه ای داشتیم، آنها نیز نقطه نظرات و مطالباتی داشتند و مسائل مختلفی مانند استمهال بدهی، بیمه و... را مطرح کردند که ما نیز آنها را پیگیری خواهیم کرد تا در این موارد مساعدت هایی صورت گیرد و روسای سازمان صنعت، معدن و تجارت و شهرک های صنعتی استان گلستان هم بر کار نظارت خواهند داشت.

وی افزود: در حال حاضر اقدامات لازم در حال انجام است و تا آخر هفته که آب و هوا و وضعیت در شرایط بهتری قرار گیرد، این اقدامات پیگیری خواهد شد و در آن زمان می توان برآورد دقیق تر و کارشناسی تری نسبت به خسارات وارده داشت.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: