کد خبر: ۴۸۲۹۲۴
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۵

وزیر آموزش و پرورش از دایر بودن کلاس‌های درس دانش آموزان تمام مقاطع تحصیلی مناطق سیل زده در روز هفدهم فرودین ماه خبرداد.

به گزارش شفاف، سید محمد بطحائی وزیر آموزش و پرورش با ابراز تسلیت به بازماندگان کشته‌شدگان حادثه سیل در برخی استان‌ها گفت: در جریان سیل اخیر تعداد 300 واحد آموزشی در برخی استان‌ها از جمله مازندران، گلستان و لرستان دچار آسیب شدند لذا ما تمام توان و تلاش خود را برای رفع مشکلات نقاط آسیب دیده به کار گرفتیم و انشاالله روز شنبه 17 فروردین ماه تمامی دانش آموزان می‌توانند در مدارس مذکور و یا مکان‌های جایگزین حضور یابند و مشکلی در این زمینه وجود نخواهد داشت؛ بنابراین کلاس‌های درس برای همه دانش آموزان مناطق سیل‌زده در اولین روز پس از تعطیلات نوروزی، دایر است.

وزیر آموزش و پرورش از اعزام هیأتی به استان گلستان برای بررسی هرچه بیشتر شرایط خبرداد و گفت: «در دو شهر گمیشان و آق قلا به علت آبگرفتگی مداوم تعداد 28 واحد آموزشی استحکام و ایمنی لازمه را از دست داده‌اند و یکی دو مورد نیز تخریب داشتیم، خانواده‌ها هم مشکل رفت و آمد در این محله‌ها را دارند، لذا همکاران ما مأموریت دارند تا با ایجاد مراکز شبانه روزی موقت از وقفه تحصیلی دانش آموزان جلوگیری کنند.

وی یادآور شد: آموزش و پرورش برای رفع مشکلات در مناطق سیل زده از لحاظ فضا و نیروی انسانی بی وقفه تلاش می‌کند تا در روند تحصیل دانش آموزان خللی ایجاد نشود.

بطحائی خاطرنشان کرد:در استان خوزستان نیز پیش‌بینی‌های لازم صورت گرفته تا در صورت بروز حادثه، موضوع مدیریت شود، در شیراز نیز مدرسه‌ای دچار مشکل شده بود که رفع شد.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: