کد خبر: ۴۸۲۹۴۲
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۱

به احتمال فراوان حالت تصویربرداری در زیر آب به دوربین پرچمداران جدید اپل اضافه خواهد شد.

تصویربرداری حرفه‌ای در زیر آب، ویژگی جدید پرچمداران اپل خواهد بودبه گزارش شفاف، به نظر می‌رسد اپل برنامه دارد تا پرچمداران سال ۲۰۱۹ خود را با یک ویژگی بسیار جذاب به بازار عرضه کند. چندی پیش بود که اخباری در مورد ویژگی ضد آب بودن پرچمداران جدید اپل منتشر شد، بر این اساس، گوشی‌های سری آیفون XI قابلیت آن را دارند که در مدت ۳۰ دقیقه در عمق یک و نیم متری از سطح آب به خوبی کار کنند.

چنین ویژگی یک حرکت منحصر‌به‌فرد برای مدل‌های آیفون به حساب نمی‌آید، تا کنون محصولات زیادی موفق به دریافت گواهی‌نامه مقاومت در مقابل آب شده‌اند. به همین دلیل اپل با توجه به کاهش فروش خود در دو سال اخیر، تصمیم گرفته تا ویژگی‌های دیگری را به سری آیفون XI اضافه نماید.

تصویربرداری حرفه‌ای در زیر آب، ویژگی جدید پرچمداران اپل خواهد بود

گروه ایده پرداز آیفون به این فکر افتاده‌اند که ویژگی مقاومت در برابر آب را کاربردی‌تر نمایند، به این ترتیب یک حالت جدید به بخش دوربین سری پرچمدار جدید آیفون اضافه می‌شود که Underwater Mode (حالت تصویربرداری زیر آب) نام دارد. در حالت معمولی فیلم‌برداری و تصویربرداری در زیر آب کیفیت جالبی ندارد، به طور معمول خروجی تصاویر زیر آب کدر و مایل به سبز هستند، اما اپل برنامه دارد تا در حالت ویژه تصویربرداری زیر آب این مشکل را رفع کرده و کیفیت تصاویر در این حالت را افزایش دهد.

تصویربرداری حرفه‌ای در زیر آب، ویژگی جدید پرچمداران اپل خواهد بود

البته این ویژگی هنوز از طرف اپل تائید نشده، اما طبق رندر‌ها و تصاویر حق ثبت اختراع جدیدی که از آیفون XI منتشر شده، احتمال وجود این قابلیت در پرچمدار بعدی اپل بسیار زیاد است. به همین دلیل طبق اطلاعات منتشر شده اپل با استفاده از یک سنسور محیطی، نور تصاویر در زیر آب را تنظیم خواهد کرد تا تصویر ثبت شده به دلیل شرایط زیر آب، تاریک یا کدر نباشد.

تصویربرداری حرفه‌ای در زیر آب، ویژگی جدید پرچمداران اپل خواهد بود

همچنین یک سنسور وظیفه تنظیم رنگ‌بندی و ثبت عمق تصاویر در حالت زیر آب را دارد. طبق مدارک حق ثبت اختراع این ویژگی، اپل اعلام کرده که تصویربرداری معمولی در زیر آب بدون استفاده از این حالت به رنگ سبز مایل است به همین دلیل در حالت تصویربرداری زیر آب و با استفاده از سنسور‌های مخصوص نور، رنگ‌بندی، عمق تصاویر، حالت آب و دیگر موارد به خوبی تنظیم می‌شوند تا کاربران بتوانند تصاویری حرفه‌ای در زیر آب تهیه ثبت کنند.

تصویربرداری حرفه‌ای در زیر آب، ویژگی جدید پرچمداران اپل خواهد بود

بر طبق تصاویر منتشر شده، هر دو مدل آیفون XI و آیفون XI Max از دوربین اصلی سه‌گانه بهره می‌برد که یکی از سنسور‌های آن ToF یا زمان پرواز خواهد بود، این سنسور زمانی که نور مادون قرمز از دوربین تلفن هوشمند به سمت سوژه حرکت می‌کند و پس از برخورد با سوژه به دوربین بر می‌گردد را اندازه‌گیری می‌کند. با این سنسور کیفیت تصاویر به خصوص در حالت بوکه یا استفاده از هوش مصنوعی ارتقاء پیدا می‌کند.

تصویربرداری حرفه‌ای در زیر آب، ویژگی جدید پرچمداران اپل خواهد بود

این اطلاعات از تصاویر حق ثبت اختراع ویژگی تصویربرداری زیر آب اپل به دست آمده، به احتمال زیاد ممکن است اپل در پرچمداران جدید خود از این ویژگی استفاده کند و ممکن است این اتفاق نیوفتد. در حال حاضر نظر قطعی در این مورد نمی‌توان داد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: