کد خبر: ۴۸۳۱۱۶
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳

غلامی گفت: وزارت علوم وظیفه ارائه اعتبارات پژوهشی به دانشگاه‌ها را دارد و خط اعتباری مخصوص آن‌ها امسال ایجاد می‌شود.

به گزارش شفاف، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگویی درباره ارتباط میان صنعت و دانشگاه بیان کرد: در حال حاضر برنامه‌های متعددی را با بعضی وزارتخانه‌ها همچون نفت، صمت و سازمان حفاظت محیط زیست در دستور کار داریم و به کمک آن‌ها برنامه‌هایی را برای گسترش ارتباط صنعت و دانشگاه پیش‌ می‌بریم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تلاش ما این است تا به کمک نهادهای مختلف، مراکز تحقیقاتی به سمت پروژه‌هایی بروند که وزارتخانه‌ها به آن‌ها احتیاج دارند.

وی با اشاره به احساس نیاز دستگاه‌های مختلف از پروژه‌های دانشگاهی اظهار کرد: برخی از دستگاه‌های اجرایی به پژوهش دانش آموختگان احتیاج دارند و همچنین برای تقویت ارتباط میان صنعت و دانشگاه مراکز و دستگاه‌های اجرایی باید به پژوهش‌گران سفارش دهند و تأمین نیاز مالی مورد نیاز را هم انجام دهند.

پیشبرد برنامه‌های پژوهشی به کمک وزارت نفت

غلامی ادامه داد: سال گذشته با وزارت نفت پروژه‌های اکتشاف و ساخت را پیش بردیم  همچنین به کمک سازمان محیط زیست چندین قرارداد مربوطه به این حوزه را با دانشگاه‌ها منعقد کردیم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه امیدوار هستیم تعداد پروژه‌های علمی ما هر روز بیشتر شود، گفت: امیدوار هستیم تا نوید روشن آینده  و پیشرفت  برنامه‌ها را به کمک فعالیت مشترک با سایر دستگاه‌ها در جامعه ببینیم.

وی درباره حمایت وزارت علوم از پروژه‌های علمی و دانشگاهی اظهار کرد: وظیفه ما این است که اعتبارات پژوهشی و تأمین تجهیزات مختلف را تضمین کنیم.

غلامی ادامه داد: مصوبه‌ای در مجلس به امضاء رسید که به کمک آن می‌خواهیم تجهیزاتی را برای آزمایشگاه دانشگاه‌ها خریداری کنیم که البته به دلیل برخی مشکلات مالی دانشگاه‌های ما نتوانستند تجهیزات خود را خریداری کنند، اما به دنبال این هستیم تا امسال از طریق مصوبات قانونی خط اعتباری را برای انجام این کار به دانشگاه‌ها اختصاص دهیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: