کد خبر: ۴۸۳۱۵۲
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۲

هاشمی دبیر کمیته انضباطی کارگروه اکران، درباره آمار فروش سینما‌ها در نوروز امسال توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش شفاف، سید ضیاء هاشمی دبیر کمیته انضباطی کارگروه اکران، درباره آمار فروش و تعداد مخاطب سینما در شانزده روز نوروز ۹۸ نسبت به زمان مشابه سال گذشته،  گفت: بر اساس فروش مکانیزه، در شانزده روز ابتدایی فروردین ۹۸ فروش سینمای ایران به ۳۶ میلیارد و ۵۸۰ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان رسید. این آمار نسبت به زمان مشابه در سال ۹۷، ۱۰ میلیارد و ۶۲۳ میلیون و ۹۱۳ هزار تومان افزایش داشت. با توجه به افزایش سالن‌ها و قیمت بلیت، فقط ۲۰ هزار و ۴۷۳ نفر افزایش مخاطب داشتیم.

وی ادامه داد: البته باید به این نکته مهم توجه داشت که بخشی از این فروش مربوط به برخی سالن‌ها در شهرستان‌ها می‌شود که مبادرت به فروش بلیت ۵۰ هزار تومانی کردند! این کاملاً غیرقانونی و غیر منصفانه است و به خاطر مکانیزه بودن سیستم فروش، در فروش کلی و در پی آن آمار‌هایی که اعلام خواهد شد، گنجانده می‌شود.

دبیر کمیته انضباطی کارگروه اکران عنوان کرد: باید بدانیم افزایش ۴/۲۴ درصدی فروش گیشه و افزایش ۲۰۴۷۳ نفر مخاطب در شانزده روز نخست فروردین ۹۸ نسبت به زمان مشابه سال قبل، به خاطر افزایش سالن‌های جدید در تهران و شهرستان ها و افزایش قیمت بلیت هاست. این یعنی اینکه با کمی تامل می‌توان فهمید تقریبا افزایش خاص و چشمگیری در عید امسال نداشتیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار