کد خبر: ۴۸۳۱۹۸
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸

تک تیراندازان یمنی سه نیروی سودانی وابسته به ائتلاف سعودی و اماراتی را در مرز عربستان سعودی کشتند.

به گزارش شفاف، جنبش انصارالله یمن اعلام کرد طی درگیری با نیروهای ائتلاف سعودی و اماراتی در استان حجه مشرف به مرز با عربستان سعودی مانع نفوذ آن‌ها به خاک یمن شده است.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، جنبش انصارالله اعلام کرد که در کوههای «جبل النار» واقع در استان جیزان در داخل خاک عربستان، پنج خودروی ائتلاف سعودی را منهدم کرده و تمامی سرنشینان آن کشته شده‌اند.

در همین راستا نیروهای یمنی با کاشت مین در مسیر یک خودروی نظامی ائتلاف سعودی، آن را منهدم کردند.

از سوی دیگر تک تیراندازان یمنی در شمال شهرستان ساحلی «میدی» در استان حجه در شمال یمن، سه نیروی سودانی عضو ائتلاف سعودی و اماراتی را از پا در آوردند.

خبر کشته شدن سربازان سودانی که هر از چندگاهی از سوی رسانه‌های یمنی مخابره می‌شود، به شدت از سوی دولت سودان و رسانه‌های جریان سعودی سانسور می‌شود.

در یک تحقیق میدانی از سوی روزنامه العربی الجدید در تیر ماه سال گذشته، اعلام شد که قریب به ۸۵۰ نیروی سودانی از زمان حضور در یمن، کشته شده‌اند اما خبر کشته شدن این افراد بعضا به خانواده‌های آن‌ها نیز اطلاع‌رسانی نشده است.

روزنامه نیویورک تایمز نیز در دی ماه سال گذشته در گزارشی اعلام کرد که طبق اطلاعات ارائه شده توسط سربازان سودانی که از جنگ بازگشته‌اند، حدود ۱۴ هزار سودانی برای جنگ به یمن اعزام شده‌اند و این درحالیست که صدها نفر نیز هرگز از جنگ بازنگشته‌اند. تقریبا بیشتر این سودانی‌ها از منطقه فقیرنشین و جنگ زده دارفور به یمن اعزام می‌شوند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: