کد خبر: ۴۸۳۳۱۳
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۶
بعد از آلمان؛

نخست‌وزیر انگلیس فردا سه‌شنبه، علاوه بر صدر اعظم آلمان، میهمان رئیس‌جمهوری فرانسه نیز خواهد بود تا با وی پیرامون برگزیت صحبت کند.

به گزارش شفاف به نقل از رویترز، کاخ الیزه اعلام کرد که امانوئل ماکرون رئیس‌جمهوری فرانسه، سه‌شنبه بعدازظهر در پاریس میزبان ترزا می نخست‌وزیر انگلیس خواهد بود تا با وی پیرامون برگزیت بحث و تبادل‌نظر داشته باشد.

این درحالی است که می قرار است فردا در سفر به برلین، با آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان نیز دیدار کند.

گفتنی است پارلمان انگلیس ۳ بار پیاپی به توافق برگزیت به‌ دست‌ آمده میان می و اتحادیه اروپا رای منفی داده است.

می روز شنبه به ناکامی راهبردهای پیشنهادی خود برای جلب موافقت پارلمان با توافق برگزیت اذعان و تاکید کرد که در آینده نزدیک نیز به تحقق این امر امیدی ندارد.

با این حال، وی اعتراف کرد که چاره‌ای جز توسل مجدد به مجلس عوام ندارد چرا که تأخیر بیشتر ممکن است راه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را برای همیشه سد کند.

این احتمال وجود دارد که می برای جلب نظر حزب اپوزیسیون، توافق گمرکی با اتحادیه اروپا را به قانون تبدیل کند که این کار مستلزم بازنویسی لایحه برگزیت است.

روز جمعه، می از دونالد توسک رئیس کمیسیون اروپا خواست که تاریخ خروج انگلیس را تا ۳۰ ژوئن (۹ تیر) به تعویق بیندازد.

این در حالی است که توسک پیشنهاد داده برگزیت به مدت یک سال به تعویق بیفتد اما برخی خبرها حاکی از آن است که وزرای کابینه لندن تهدید کرده‌اند در صورت به درازا کشیدن مهلت برگزیت، به طور دسته‌جمعی استعفا خواهند داد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: