کد خبر: ۴۸۳۳۵۸
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳

نوبخت از پرداخت ۵۶ میلیارد تومان تنخواه و تخصیص ۴۴۲ میلیارد تومان اعتبار برای جبران خسارت در استان های سیل زده خبر داد.

به گزارش شفاف، محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه در مراسم رونمایی از ۲ سند توسعه اشتغال و اصلاح ساختار بودجه گفت: با توجه به نامگذاری سال به نام رونق تولید، سازمان برنامه و بودجه خود را در راس امور اجرایی این هدف می‌داند.

وی افزود: سازمان برنامه و بودجه طی فرمایشات مقام معظم رهبری دستور العمل هایی را برای اصلاح ساختار بودجه و رونق تولید طراحی و تدوین کرده است.

نوبخت با اشاره به اهمیت ساختار بودجه سال ۹۸ گفت: باید بودجه سال‌ها را بیش از یک سال برنامه ریزی کنیم، مطابق گفته‌های رهبر انقلاب در ابتدای سال ۹۸، بودجه امسال را مجدد پژوهش و اصلاح کردیم.

 

وی ادامه داد: نزولات باران هم برکت و هم مشقت به دنبال داشت که برکت آن تامین منابع آبی و مشقت آن از دست دادن تعدادی از هموطنان بود.

نوبخت با اشاره خدمات نیرو‌های مسلح در کمک رسانی به مناطق سیل زده گفت: از تمام ارگان‌های نظامی که در سیل اخیر به کمک دولت شتافتند قدردانی می کنم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه به تفکیک شدت تخریب ۵۶ میلیارد تومان تنخواه در اختیار استان‌های سیل زده قرار گرفته است، از تخصیص ۴۴۲ میلیارد تومان برای جبران خسارات به مناطق مذکور خبر داد و گفت:  ۵۰ درصد اعتبار در نظر گرفته شده برای مناطق سیل زده تنها به بخش کشاورزی اختصاص دارد.

نوبخت تاکید کرد: ادعای آمریکا مبنی بر تروریست بودن سپاه پاسداران ادعایی تکراری و غیرقانونی است هرچند آن‌ها در گذشته ملت ما را مورد اهانت قرار داده بودند. این امر در جهان هیچ پژواکی نخواهد داشت. سپاه همواره در صف اول خدمت به مردم ایستاده و ما هیچ هراسی از ادعای پوچ آمریکا نداریم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: