کد خبر: ۴۸۳۵۳۸
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به موافقت اتحادیه اروپا در تمدید مهلت برگزیت واکنش نشان داد و در پیامی توئیتری این اتحادیه را شریکی بی رحم برای آمریکا خواند.

به گزارش شفاف، ترامپ در حساب توئیتر شخصی خود دراین باره نوشت: بسیار بد است که اتحادیه اروپا نسبت به انگلیس و برگزیت سخت گیری می کند.

ترامپ در ادامه توئیت خود نوشت: اتحادیه اروپا همچنین شریکی سبع (بی رحم)با آمریکا است، که (البته) تغییر خواهد کرد.

ترامپ نوشت: بعضی وقت ها در زندگی باید به افراد، پیش از آنکه برگردند و شما را دندان بگیرند، اجازه نفس کشیدن بدهید.

به گزارش ایرنا از دفتر لندن، سران 27 کشور عضو اتحادیه اروپا بامداد امروز (پنجشنبه) پس از ساعت ها بحث و بررسی و به رغم اختلاف نظر عمیق شرکت کنندگان، با تمدید مهلت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا موافقت کردند.

اتحادیه اروپا تا 9 آبان به انگلیس فرصت داده است تا طرح چگونگی خروج این کشور از اتحادیه اروپا را به تصویب پارلمان این کشور برساند. این اتحادیه دو ماه دیگر در همین رابطه تشکیل جلسه خواهد داد.

شبکه تلویزیونی سی ان ان نیز با پوشش این خبر گزار داد: دونالد توسک رئیس شورای اتحادیه اروپا در پی اعلام توافق تمدید به طرف انگلیس گفت که این فرصت را از دست ندهد.

سی ان ان همچنین گزارش داد که توافق شد تا خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تا 31 اکتبر برابر با 9 آبان به تعلیق افتد.

این برای دومین بار است که اتحادیه اروپا با تمدید مهلت برگزیت موافق می کند. دوم فروردین مهلت برگزیت از 29 مارس (10 فروردین) به مدت دو هفته تمدید شد و اتحادیه اروپا پیشنهاد کرد اگر پارلمان انگلیس با طرح برگزیت دولت لندن و بروکسل موافقت کند، این مهلت تا 22 می (یکم خرداد) تمدید خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار