کد خبر: ۴۸۳۵۶۶
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۳

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف با اشاره به ظرفیت های قرآنی نظام گفت: جمهوری اسلامی ایران آماده همکاری قرآنی با همه کشورهای جهان اسلام است.

به گزارش شفاف، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمصطفی حسینی، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف در نشست با متسابقین این رقابت ها گفت: به برکت انقلاب اسلامی، حاکمیت و اجرای دستورات قرآن کریم در کشور حاکم شد. فعالیت های قرآنی و فعالیت های تبلیغی و ترویجی در ایران بعد از انقلاب اسلامی افزایش یافت.

وی یادآور شد: در آغاز این مسابقات تعداد محافظان کل قرآن کریم به تعداد انگشتان دست بود اما امروز نزدیک به 3 میلیون نفر در طرح حفظ قرآن ثبت نام کرده اند.

حسینی افزود: امروز در کشور ما بیش از 20 هزار حافظ قرآن کریم وجود دارد که 70 درصد آن ها بانو هستند و بیش از 5 هزار موسس قرآنی در ایران فعالیت دارند. همچنین فعالیت آموزشکده های قرآنی و پژوهشگاه و موزه های قرآنی در ایران هستیم.

رئیس ستاد سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم گفت در بخش رسانه های قرآنی دو رادیو قرآن و رادیو تلاوت فعالیت 40 ساله دارند. 

وی اضافه کرد: شبکه تخصصی سیما و رسانه های سایتی و 26 دوره نمایشگاه و 36 دوره مسابقات از دیگر فعالیت های قرآنی ایران هستند.

حسینی ادامه داد: ما علاقه مند به همکاری قرآنی در زمینه های مختلف از جمله معارف قرآنی با دیگر کشورهای جهان هستیم.

گفتنی است، سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن بانوان از 20 تا 23 فروردین در هتل هما در حال برگزاری است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: