کد خبر: ۴۸۳۷۷۱
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۱
ظریف:

وزیر امور خارجه ایران با ابراز امیدواری نسبت به تداوم روابط اقتصادی ایتالیا با ایران گفت: نهاد متناظر اینستکس را ایجاد و تشکیل آن را به اتحادیه اروپا اعلام کرد‌ه‌ایم.

به گزارش شفاف، «ویتوریو روساری پتروچلی» رئیس کمیسیون سیاست خارجی و مهاجرت مجلس سنای ایتالیا پیش از ظهر دیروز (یکشنبه) با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار و در مورد موضوعات مورد علاقه فیمابین گفت‌وگو کرد.

ظریف در این دیدار با اشاره به وجود روابطی قوی بین دو کشور در 40 سال گذشته، ابراز امیدواری کرد دولت ائتلافی کنونی ایتالیا روابط خوب اقتصادی خود با ایران را مانند گذشته ادامه دهد.

وزیر خارجه کشورمان همچنین در این دیدار اظهار داشت: ایران نهاد متناظر اینستکس را ایجاد و تشکیل آن را به اتحادیه اروپا اعلام کرده است.

تشکیل نهاد متناظر با اینستکس را به طاروپا اعلام کردیم

«پتروچلی» نیز سفر خود به ایران را دلیل وجود روابطی خوب بین دو کشور خواند و با اشاره به وجود روابط دیرینه و کهن بین دو کشور، خواستار حفظ و تعمیق آن شد.

وی اعلام کرد که گروه دوستی و پارلمانی ایتالیا و ایران در مجلس سنای ایتالیا ایجاد شده است.

رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ایتالیا همچنین ضمن همدردی با دولت و ملت ایران به خاطر وقوع سیل، از ارسال کمک‌های بشردوستانه ایتالیا به کشورمان خبر داد.
در این ملاقات همچنین اقدامات خصمانه آمریکا در قبال کشورمان در سال گذشته، تحولات بین‌المللی، مسائل منطقه و تحولات شمال آفریقا، از جمله محورهای دیگر گفت‌وگو بین طرفین بود.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: