کد خبر: ۴۸۳۷۷۲
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۱
اروپا مدعی شد؛

خبرگزاری آلمان به نقل از منابع اطلاعاتی اروپایی مدعی شده است که روسیه می‌کوشد تا با دخالت در مبارزات انتخابات پارلمانی اروپا، به بی‌ثباتی در اروپا کمک کند.

به گزارش شفاف، سرویس‌های اطلاعاتی اروپایی مدعی شده‌اند که روسیه تلاش می‌کند تا در مبارزات انتخابات پارلمانی اروپا دخالت کند.

خبرگزاری آلمان در تشریح این ادعا نوشت که روسیه می‌خواهد تا به این وسیله اروپا را بی‌ثبات کند و تلاش می‌کند تا به وسیله شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌هایی مانند شبکه خبری «راشاتودی» که به چندین زبان اخبار را منتشر می‌کند و یا احزاب منتقد اروپا، این برنامه را اجرایی کند.

در این زمینه تاثیرگذاری بر جوانان در محور اقدامات قرار دارد و زیر سوال رفتن مفاهیمی مانند پارلمان اروپا و رای‌گیری در دستور کار قرار دارد.

انتخابات پارلمانی اروپا در فاصله روزهای ۲۳ تا ۲۶ ماه می ( دوم تا پنج خردادماه) برگزار خواهد شد.

این ادعا در شرایطی مطرح می‌شود که پیشتر آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها هم مدعی دخالت روسیه در انتخابات خود شده بودند. پس از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ در آمریکا و به قدرت رسیدن «دونالد ترامپ»‌ در کاخ سفید، اتهاماتی علیه روسیه مبنی بر مداخله در روند برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا مطرح شد که البته مسکو بارها این اتهامات را بی‌اساس خوانده و این ادعاها را رد کرده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: