کد خبر: ۴۸۳۹۱۴
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۱

تحلیلگر سیاسی در پی آتش گرفتن کلیسای نوتردام واکنش رسانه‌های غربی به وقوع چنین اتفاقی در فرانسه و ایران را با هم مقایسه کرد.

به گزارش شفاف، علی علیزاده تحلیگر مسائل سیاسی ساکن لندن در پی آتش‌سوزی در کلیسای نوتردام شهر پاریس، دست به مقایسه واکنش رسانه‌های غربی به وقوع این حادثه با اتفاقی مشابه در ایران زد. او در حساب کاربری اینستاگرام خود نوشت:

«تصور کن، زبانم لال، مسجد شیخ لطف‌الله، این مهمترین نماد معماری ایران بعد از اسلام آتش بگیرد و روز روشن وسط شهر اصفهان جلوی چشم مردم این شهر بسوزد و فروبریزد. در غیاب هلیکوپتر آتش‌نشانی و در غیاب تجهیزات مدرن. مسجد شیخ لطف‌اللهی که بسیاری از ما با آن عکس یادگاری داشتیم. و عکس روی جلد نصف کتابهایی است که درباره ایران در جهان منتشر میشود؟ بی‌بی‌سی و منوتو چه خواهند گفت؟ سلبریتی‌هایی مثل آقای پرویز پرستویی و خانم تهمینه میلانی و مهناز افشار چه فریادی خواهند کشید؟ آیا تصاویر فروریختن مسجد را به عنوان سند اثبات ناکارآمدی و ‌فساد جمهوری اسلامی دست نمی‌گیرند؟ آیا عده‌ای نمی‌گویند در حالیکه جهان هر روز جلو میرود کشور ما آنقدر عقب مانده است که نمیتواند مانع سوختن آثار تاریخی اش بشود؟ مگر یادتان نیست وقتی پلاسکو فروریخت عده‌ای ناراحتی مردم را چگونه به خشم سیاسی مشخصی تبدیل کردند؟
‏دیروز، کلیسای نوتردام، این مهمترین نماد پاریس سوخت و فروریخت.»

اگر به جای نوتردام مسجد شیخ لطف‌الله آتش می‌گرفت رسانه‌های غربی چه می‌گفتند؟ +فیلم

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار