کد خبر: ۴۸۳۹۷۳
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۹

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه هنوز تأمین اجتماعی مدیرعامل ندارد، گفت: وزیر رفاه باید در انتصاب مدیرعامل این سازمان به‌گونه‌ای عمل کند که ما به عنوان نمایندگان مردم از سوی جامعه مورد نقد قرار نگیریم.

به گزارش شفاف، مسعود رضایی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در این باره گفت: متأسفانه آقای شریعتمداری برخلاف انتظاری که کمیسیون اجتماعی مجلس از وی داشته است، رفتار می‌کند و ما پشتیبانی بسیاری از وزیر رفاه کرده‌ایم اما پاسخ مناسبی از این حمایت دریافت نکرده‌ایم.

وی ادامه داد: سازمان تأمین اجتماعی سازمانی عریض و طویلی است و اکنون پس از گذشت ماه‌‌ها همچنان با سرپرست اداره می‌شود و خبری از انتصاب مدیرعامل نیست.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: وزیر رفاه در انتصابات دیگر خود نیز رضایت مجلس را فراهم نکرده و حساسیت ما به این دلیل است که هر یک از سازمان‌های زیرمجموعه این وزارتخانه به تنهایی در حد یک وزارتخانه است چرا که عریض و طویل بوده و جامعه هدف بسیاری را در بر می‌گیرند.

رضایی افزود: متأسفانه اکثر نمایندگان مجلس از تصمیمات شریعتمداری در زمینه انتصابات رضایت ندارند و نگران هستند حتی با وی اتمام‌حجت کرده و قرار است جلساتی در زمینه این انتصابات با وی برگزار شود.

وی گفت: وزیر رفاه باید در تصمیم‌گیری‌های خود و انتصاب رئیس سازمان تأمین اجتماعی به‌گونه‌ای عمل کند که ما نمایندگان مردم از سوی جامعه مورد نقد قرار نگیریم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: وزیر رفاه در تصمیم‌گیری‌های خود نباید مانند عملکرد خود در وزارت صنعت و ماجرای خودرو رفتار کند بلکه انتظار داریم افرادی را منتصب کند که مورد رضایت جامعه هدف همان سازمان باشد.

وی ادامه داد: طبق رویه‌های معمول سرپرست مدت محدودی می‌تواند عهده‌دار مدیریت یک سازمان باشد اما سازمان بزرگ تأمین اجتماعی با بیش از ۴۰ میلیون بیمه شده کماکان با سرپرست اداره می‌شود و وزیر رفاه در این زمینه باید پاسخگو باشد.

سازمان تأمین اجتماعی پس از فوت ناگهانی سیدتقی نوربخش در تاریخ 27 آبان ماه سال گذشته تا این لحظه با سرپرست اداره می‌شود.

محمدحسن زدا از 3 دی ماه سال گذشته پس از انتصاب انوشیروان محسنی بندپی به عنوان استاندار تهران، سرپرستی این سازمان را بر عهده گرفته است.

منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار