کد خبر: ۴۸۴۱۹۴
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲

معاون اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره اعزام نیروی کار ایرانی به خارج از کشور توضیحاتی داد.

به گزارش خبرنگار شفاف وحید پیام، عیسی منصوری معاون اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آیین گشایش دومین نمایشگاه بین المللی کار ایران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در موضوع اعزام نیروی کار به خارج از کشور باید به این نکته اشاره کرد که این اعزام صورت نمی‌پذیرد، مگر اینکه قراردادی رسمی بین بخش خصوصی و نیروی کار منعقد شود.

وی افزود: اقدامات بخش خصوصی تمام وقت زیر نظر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام می‌شود.

معاون اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در کشور‌هایی مانند ترکیه بیش از ۱۵۰۰ نیروی کار ایرانی وجود دارد که دفاتر اشتغال ما نیز همچنان در این کشور‌ها در حال فعالیت هستند.

منصوری در خصوص اشتغال کارجویان ایرانی در خارج از کشور ادامه داد: بسیاری از افراد جویای کار در خارج از کشور نگران بحث امنیت و پایداری اشتغال خود هستند که در این رابطه نقش شرکت‌های اشتغالزایی موجود در خارج از کشور بسیار پر رنگ است.

 

وی با اشاره به رکود اقتصادی ادامه داد: زمانی که کشور با رکود اقتصادی درگیر است، اولین قسمت‌هایی که ضربه می‌خورند، بخش بنگاه‌های کوچک تولیدی هستند.

معاون اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در حالی که کشور با رکود دست و پنجه نرم می‌کند، باید به دیگر مسائلی چون گردشگری و آی تی توجه شود که خوشبختانه در سال‌های اخیر در این امر بسیار موفق بوده‌ایم و مهر تأیید حرف‌های ما ۴۲۰ هزار اشتغال از ۴۶۴ هزار اشتغال خالصی است که در سال ۹۷ ایجاد شده است.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار